Prostřeno!: Honza se bojí syrového masa

Honza (27) miluje vlaky a chce si dokázat, že zvládne uvařit čtyři chody pro pět lidí.

Druhý večer si vezme na starost mladý ženatý vlakvedoucí Honza, pro něhož jsou vláčky vším a stanou se i předmětem zábavy. Bude ale hosty bavit sledovat z viaduktu projíždějící vlaky a výhybky? Jan se podobného pohledu asi nikdy nenabaží. Pro Honzu je účast v soutěži jednou velkou zkouškou a výzvou. Svěří se totiž s tím, že doma vlastně vůbec nevaří. Je totální začátečník. Ale chce to dokázat, vsadil proto na jednoduché menu a precizní přípravu.

Poslechněte si Honzovu historku se syrovým masem:

Moučník – bábovku s domácí marmeládou – si už vyzkoušel, a protože se trochu štítí syrového masa, ze svého jídelníčku ho radši vynechal a zkusí si zopakovat jednoduché domácké jídlo, které kdysi uvařil pro svoji ženu. Jde o zapékané brambory se slaninou, hlavnímu chodu předchází šopský salát a „zelené tajemství šéfkuchaře“, což je vlastně obyčejná polévka z mraženého hrášku s kupovanými krutony, ta ale vzbudí velké očekávání. Honzova večeře sice není hitem moravskoslezského týdne, ale hostitel zadání, které uložil sám sobě, považuje za úspěšně splněné. Vše zvládl a dokončil bez větších problémů, jak si předsevzal. Teď už se může v kuchyni jen zlepšovat, vždyť cvičení dělá mistra.

Podívejte se, jaký má Honza vztah k vaření:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.