Prostřeno!: Jana se zamilovala do jednoho z hostů

Jana (52) vychovala čtyři děti, dnes ale žije sama a pro sebe si moc nevaří. Navíc uzavřela podivnou sázku. Dá někomu pouhý jeden bod?

Expedientka Jana bydlí v Táboře už čtrnáct let. Včera u Jardy si na jídlo i na Petra docela stěžovala, jaký výkon sama předvede? Petr ji pro sebe charakterizoval jako „panelákovou paničku“. S tím panelákem se trefil, v útulném obýváku Jana pěstuje spoustu květin. Druhá hostitelka je rozvedená a zažila i těžké časy. Vzhledem k tomu, že má čtyři děti a už také tři vnoučata, pro více lidí určitě uvařit zvládne. Zkušená kuchařka má strach z Petra, ze kterého prý cítí „divnou energii“. Naštěstí to v úterý už tak úplně neplatí a Petr se během večera polepší.

Podívejte se, jak Jana zve Petra na pivo:

Předkrm bude velmi podobný tomu včerejšímu, opět vejce, opět plněná pomazánkou, tentokrát s žervé, ořechy a sardelovou pastou. Hodně chutí. Co na to Petr? A co Jarda? Toho Jana považuje za velkého taktika. Úkol týdne by mohla mít Jana už předem splněný, protože na hlavní chod podává bohatou „táborskou baštu“, chce ale ještě uvařit česnečku. Polévkou z jejího menu je hovězí vývar s knedlíčky, ten má na rozdíl od slepice ráda. A knedlíky k hlavnímu chodu s krkovicí, bůčkem a klobásou plánuje dvojí – houskové a bramborové. Má na ně svůj fígl, jenže nakonec jí dají docela zabrat. Hlavně ty bramborové, na které si zapomněla předem uvařit brambory, a tak musí pracovat s horkým těstem.

Jediný Jarda nebyl se zábavou spokojený, podívejte se proč:

Janu nepotrápí jen příloha, také se ošklivě strouhne při přípravě zelí a honí ji čas. Až uroní pár slziček... Musí spěchat, protože začíná návštěvou Muzea čokolády, kde si hosté vyzkouší výrobu pralinek. Pro někoho zajímavá zábava, pro Jardu spíš exkurze. Na poslední chod upeče bábovku. Nejspokojenějším strávníkem je Pavel, možná i proto, že si doma vaří sám. Ale vlastně si pochutnají všichni a Petr najde pro hostitelku i slova uznání.

Podívejte se, jak se Jana zranila:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.