Prostřeno!: Jana si zajde pro kus pizzy

Zatímco Blanka (31) maká na posledních přípravách, Jana si provokativně zajde pro kus pizzy. Chce hostitelku namíchnout, že očekává hlad?

Do klidného prostředí Ostravy-Zábřehu návštěvu pozve poslední hostitelka, Blanka. Pifku na ni má hlavně Jana, která si ještě před večeří zajde pro porci pizzy. Ostatním se to zdá už trochu moc, třeba i Karla si myslí, že Blanka „všude byla, všechno zná“. Blanka s Janou, které obě pracují se seniory, si lidsky bohužel nesednou, jedna druhou podezírá z taktizování. Byt vdané Blanky, kde žije s manželem a synem, se soupeřům líbí, poslední menu ale už o poznání méně.

Podívejte se, co dělá Jakub s Janou pod stolem:

Janě připadá sekaná na hlavní chod až příliš obyčejná. U sekané jde hlavně o chuť, Blanka se však soustředila spíš na formu – a to doslova. Pečeni podává v bábovkové formě, plněnou vejci a uzenkami. Chuť je prý nevýrazná a Blanka se vymlouvá na to, že je zvyklá vařit hlavně pro syna. Přílohou bude opět pyré, tentokrát s celerem, a i v pátek kuchařku kaše zdrží.

Podívejte se, jak hostům chutná pivní polévka:

Poslední polévka nebude opět vývar, ale dost ojedinělá pivní polévka, kam Blanka přidá také syrečky. Zabrat jí dá předkrm – slané muffiny s domácím pečivem, které se Blance, přestože se dušuje, že peče houstičky často, nepovede. Na muffiny se šunkou, sýrem a vejcem nemůže najít formu, což ji též zdrží.

Podívejte se, jak si jde Jana pro pizzu:

Hostitelka cítí, že spolustolovníci jí nejsou příznivě nakloněni, už tak je nervózní z časového skluzu a samozřejmě i z toho, že hostům nijak zvlášť nechutná. Ani tvarohové tiramisu, kde není ani kapka alkoholu, dojem z poslední večeře nenapraví. Večer vyvrcholí během páteční „chvíle pravdy“, kdy se probírají přidělené body a Jana se střetne s Petrem, který si myslí, že je to hlavně soutěž o vaření, a ne o oblékání nebo o bydlení.

Petr obvinil Blanku, že křičí:

Jak skončí celý moravskoslezský týden? Kdo to na Ostravsku vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.