Seriály a filmy

20. listopadu 2018 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Marcelu urazí dárek od Ivy!

Marcela (43) neměla lehký osud a právě neprochází příjemným obdobím. A ještě ke všemu ji rozladí dárek od Ivy…

Středeční večeři pořádá prodavačka ve vinotéce Marcela. Nedávno rozvedená matka dvou dospělých dětí si toho v životě už prožila dost a dost. Stále žije ve svém rodném domě, kde s ní bydlí i syn a kde se usídlilo hodně vzpomínek. Marcela hodně vzpomíná ne zesnulou maminku a na její počest uvaří oblíbené rodinné menu, které často vařila právě její maminka a které všem stále hodně chutná.

Vsadí tedy na českou domácí kuchyni a je trochu smutná z reakcí hostů, ale hlavně z dárku, který jí přinesla Iva. Je to kniha o zdravém životním stylu a různých dietách, a přestože to Iva myslela asi dobře, Marcela to vzala osobně a trochu ji to rozhodí i při přípravě večeře. Atmosféru večera poznamená napětí a rozhozená hostitelka bude mít co dělat, aby večeři dovedla do zdárného konce. Bude ji to stát hodně nervů. Dojde i na slzičky?

Podívejte se, jak se Marcela urazila:

Začne ale dobře – salát Caesar, kde nechybí kuřecí maso, hostům chutná. Iva dostane salát bez masa, vlastně podle originálního receptu. Hovězí vývar s domácími nudlemi se může zdát někomu trochu bez chuti, na hovězí na česneku, špenát, zelí a bramborové špalíčky se hosté trochu načekají. Maso je pak trochu suché, zato dostanou obě přílohy najednou, ať si dají, na co mají chuť. A kakaová roláda je celkem hutný piškotový moučník s úkolem týden – kakaovou zmrzlinou.

Podívejte se, jak dělá Marcela poprvé v životě domácí zmrzlinu:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.