Prostřeno!: Neuhodnete, proč Markétina rodina nepřijala jejího manžela

Vdaná Romka a maminka Markéta (32) se úplně zbytečně bála, jak a jestli vůbec ji kolegové přijmou.

REPRÍZA Uprostřed týdne hosty k sobě domů pozve Markéta, která má tři syny a ještě pečuje o manželovu malou vnučku, takže se doma stará o početnou rodinu. Všichni od Markéty čekají nějakou specialitu romské kuchyně, záhy se ale dozvědí, že Markéta ji nevaří – prý i proto, že ji vlastně neumí. Markétin manžel není Rom, takže to od ní ani nevyžaduje, navíc hostitelka má s rodiči, kteří její partnerskou volbu neschvalují, napjaté vztahy. Markéta se rozpovídá o svých dvou životech; je hrdá na to, jak zapadla do manželova světa. Ale vrozený temperament v sobě nezapře, což předvede při hudební zábavě, kam si pozve bratrance hudebníka. Vystoupení zvedne ze židle i ostatní.

Markéta povídá o své komplikované rodinné situaci:

A jak dokáže Markéta uvařit? Rozhodla se pro inspiraci internetem, některé chody jsou premiéra. Začne těstovinovým salátem s kuřecím masem a sýrem, kam netypicky přidá trochu mléka. Její marinované špízy se sušenými švestkami a jablky úplně nesedí těm, kdo nemusí kombinaci sladkých a slaných chutí, přílohou jsou opět šťouchané brambory, ty se povedly. Kakaová roláda s krémem a jahodami neobsahuje mouku, zato je k ní dost šlehačky, která i ke kávě se zmrzlinou.

Podívejte se, jak Markéta válčí s dezertem:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.