Prostřeno!: Otec sám vychovává vážně nemocného syna

Prostřeno! se odehraje v Ústeckém kraji a bude to celkem testosteronový týden, který bude také hodně o otcovství a o rodinných i mezilidských vztazích vůbec.

V boji o titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun budou totiž muži v převaze. Čtyři ku jediné ženě – Markétě, nejmladší účastnici, která je v očekávání. Výhra by se soutěžícím hodila, vždyť na severu je, jak víme, život tvrdý a s nikým se nemazlí. Úkolem týdne bude všeobecně oblíbená pizza. Jak se s takovým zadáním účastníci z Ústecka poperou? Celkem odpovědně, a přestože si to někdy trošku ulehčí, na zadání nerezignují.

Podívejte se na upoutávku:

U stolu se sejde docela svérázná partička „mladých a neklidných“, pozornost si hned získá „pán prstenů“ Oliver. Ten se skoro štítí zeleniny, moc jí také nedá milovník masa František, první hostitel Václav se zase nedotkne hub, které jsou na repertoáru celkem často. Jak se bude uprostřed mužů cítit jediná žena, navíc benjamínek týdne? To uvidíte, když si nenecháte ujít další týden s Prostřeno! Sledujte svoji oblíbenou hostitelsko-kulinářskou show od pondělí do pátku a nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Táta Václav (32) sám vychovává vážně nemocného syna a vsadí na domácí kuchyni

Automechanik a skladník, dnes pečující otec, kterého opustila žena, se během hlavního chodu hostům svěří se svým životním příběhem. Sám vychovává syna, navíc vážně nemocného. Vaškovi by se tak výhra opravdu hodila. Budou s ním mít jeho soupeři slitování? U plotny se bude první hostitel hodně snažit. Půjde mu hlavně o to, aby bylo všechno domácí a také jeho zábava souvisí s jídlem. Pochutnají si hosté na pondělním domácím menu snaživého kuchaře?

Jako první podává domácí bagetky zapečené se sušenými rajčaty, mozzarellou a parmazánem. A zjistí, že Oliver nesnáší rajčata. Také mu moc nejede hovězí vývar, který považuje za velmi všední polévku. Navíc poněkud sladkou od přemíry mrkve, ne dost teplou a nudle jsou sice domácí, ale tvrdé. Podle Františka je to prostě tragédie. Spraví to hlavní chod? „Vepřové výpečky, dva druhy zelí a dva druhy knedlíků“ nevypadají na talíři moc vábně, jak bude česká klasika chutnat? Vašek se snažil a jen těch těst co vyrobil! Na domácí pečivo, na knedlíky, na pizzu, nakonec i na domácí buchty. To by nedokázala ani každá žena! Ocení to ale někdo? Slitují se chlapi nad Vaškem a přihodí mu více bodů, nebo se mu budou snažit pomoci jinak?

Úterý: Pán prstenů Oliver (43) se nezdá, ale vyzná se. Vsadí také na návštěvu Franty z Mostu

Na obrovi Oliverovi z Mostu je vidět, že jídlo miluje. Nepřehlédnutelný hostitel nosí spoustu prstenů, ale při vaření si je naštěstí sundá. Oliver nebude vařit doma, kde má jen málo místa, ale hosty přivítá v nazdobeném bytě u sestřenice. A je tu prý jako doma. Ostatně těch domovů má ještě víc, chvíli bydlí u přítelkyně v Chomutově, chvíli u sebe doma. Mají spolu malou dcerušku, která je teď pro Olivera vším, hosté proto nechápou, proč stavební dělník a příležitostný tatér není s vlastní rodinou stále. Oliver je zručný kreslíř a také šikovný kuchař, ovšem kalorie nepočítá. „Když sníh, tak šlehat jenom ručně,“ říkala mu babička, a tak se do toho pustí odvážně i s metlou. Jak si poradí s pizzou, kterou peče poprvé?

Hosté si pochvalují první slané palačinky se špenátem, plněné sýrem a slaninou, navíc obalené v trojobalu. Zaujme i uzená fazolová polévka se slaninou, zde prý mohl kuchař trochu přidat na chuti, ubrat naopak klidně mohl u hlavního chodu. Dva druhy masa se slovenskými haluškami s brynzou, smetanou a sýrem by se třeba pro Markétu klidně obešly bez trochu vysušeného masa, Romanovi by zase v jídle klidně stačila jen brynza. Ale domácí halušky přesto bodují… Jako zábava nepřekvapí Oliverovo oblíbené tetování, velké překvapení přijde až v závěru: dorazí host, Oliverův kamarád Franta ze seriálu Most. Znají ho všichni ze severu Čech? Má Oliver megalomanskou náturu, jak si myslí Roman? Chce být středem pozornosti, chce zvítězit a chce být všude vidět? I když včera pařil v Severce, hostitel je se svým výkonem spokojený a byt nechává na úklid sestřenici, protože má prý báječnou rodinu. Co ještě o sobě Oliver prozradí?

Středa: Více než menu bude uprostřed týdne hosty zajímat, proč se otec tří dětí František (36) ještě neoženil s jejich maminkou

Středeční večeři nachystá v bytě, který sám zrekonstruoval, živnostník František z Žatce. Také on dělá ve stavebnictví a jsou to tak trochu práce všeho druhu. Dobrosrdečně působící Franta má tolik práce, že se ještě nestihl oženit s jedinou maminkou svých třech dětí. A to by snad chtěl ještě čtvrtého potomka! To prý ale bez svatby už nepůjde! Hosty bude zajímat, proč si Franta mámu svých dětí ještě nevzal. Středečnímu hostiteli sice pomáhala při vymýšlení menu celá rodina a do pořadu ho přihlásili jeho kluci, jenomže ne všechno hostům zachutná. Od stolu se ozývá kritika.

Plněné žampiony nejí Václav, jako polévka je k Oliverově nelibosti opět hovězí vývar, který tak nabídne možnost srovnání s pondělkem. Bude Frantova polévka lepší než Vaškova? Příliš nezaujme ani vepřová panenka, kterou doprovodí šťouchané brambory a špenát. Následuje banánový řez s karamelem a čokoládou, ten má asi největší úspěch. Franta v průběhu svého hostitelského dne prostě pochopí, že Prostřeno! je úplně jiné pasivně před obrazovkou a pak aktivně před kamerou. Jeho večírek nevytrhne ani zábava, ze které mají hosté rozporuplné pocity. Tanec na vozíku (maminka Frantovy partnerky je handicapovaná) měl být spíš optimistickým zážitkem, ale Vašík si během něj pořádně pobrečí, když si uvědomí, že takhle pravděpodobně skončí jeho syn…

Čtvrtek: Batman Roman (31) má doma malinkého Batmana Robina, o kterého se po návratu z Anglie stará na plný úvazek

Jsme opět v Mostě, kde další večeře proběhne pod taktovkou svérázného vousáče Romana, který se charakterizuje jako „tvrdohlavý snílek“. Roman se nedávno vrátil z Anglie a zatím nepracuje a pomáhá své ženě s narozeným synem. Co na to řeknou hosté? Roman se prý v Anglii naučil větší toleranci, asi se změnil a ostatní vnímají, že je jiný, do party úplně nezapadne. Soupeři si o něm myslí, že je hráč, on zase vnímá Olivera jako někoho, kdo se předvádí a chce na sebe upoutat pozornost za každou cenu. Alespoň má však Roman čas věnovat se vaření a přípravě menu...

Prý se tak bojí úkolu týdne, že si ho raději přečte vsedě na záchodové míse, aby byl na vše připraven. I on chce totiž vyhrát. Pár šikovných tipů získal od pražského šéfkuchaře, kterého si váží a na jehož rady dá, ovšem to není pro Olivera žádný argument: „Měl to vymyslet sám!“ tvrdí největší Romanův soupeř. Proč Roman nechce prozradit, z čeho je předkrm? Má pro to své důvody; v jeho sýrových kuličkách je kozí sýr a nechce, aby chuť hostů ovlivnily předsudky. A na nazdobeném barevném předkrmu a sladko-slané kombinaci s příchutí ořechů a červené řepy si pak soupeři opravdu pochutnají. Zajímavý je i bramborový krém s houbami. „Co je ale v těch houbách kyselého?“ zajímá Olivera, který by naložené houby nepozřel. Naštěstí je to jen neškodná kapka citronové šťávy. Po bytě, kde zaujme hostitelova sbírka Batmanů, se netradičně šmejdí až po polévce. Úskalím hlavního chodu s kachním prsíčkem a omáčkou z portského vína je batátové pyré, jehož nezvykle nasládlá chuť hostům nejede, to se ale nedá říct o dezertu s nevšedním názvem „láva cake s ovocem“. Během jídla přijde na přetřes i život v Anglii a vážnější sociální téma. A kdo se ukáže jako největší znalec filmů?

Pátek: Finále patří jediné ženě týdne. Neztratí se těhotná Markéta (21) mezi tolika muži? Uhádnou pánové správně její věk?

Pánové jsou už moc zvědaví, co pro ně jediná žena připraví na poslední večeři a kde je uvítá. Prozradí Markéta, že nevaří doma, ale ve stylovém domě u maminky, kde donedávna bydlela a kde žije i její osmiletý bráška, kterému se po sestře stýská? Benjamínek týdne, klidně působící Markéta, která celý týden pozorovala cvrkot, je v pátek už docela poučená a umí toho využít. Její pizza je proto asi nejlepší ze všech. Také ví, že Oliverovi nemá dávat rajčata, a proto je v jeho porci svého startovního rajčátkovo mozzarellového špízu se slaninou vynechá a nahradí hroznovým vínem, slaninou ovšem nešetří.

Recepty pro své moderní páteční menu si našla na internetu. Bude to někomu vadit? Vybrala si Markéta správně? A co Roman s Vaškem řeknou na ty speciální pozornosti pro Olivera, se kterým si hostitelka docela sedne? Po krémové pórkové polévce následují „kuřecí prsa s višňovou omáčkou a žampiony“, ty ale hostitelka Václavovi z omáčky nevyndá. Bude se proto Vašek cítit ukřivděný? Název posledního, opět pečeného moučníku „staročeské dvojctihodné koláče“ zní sice lákavě, ovšem tahle tradiční sladká tečka zase takový sukces není, spíš naopak…

Jak poslední večer a hlavně celý ústecký týden dopadne? Kdo to na severu Čech vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, dobré srdce, nebo taktika? Dívejte se a hlasujte!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.