Prostřeno!: Pavel dá hostům jazyk z neděle

Řidič autobusu Pavel (55) má slabost pro krásné ženy a dobré jídlo. A má odvahu – uvaří jazyk a koprovku!

Nejstarší hostitel, dvakrát rozvedený Pavel, bydlí sám a své hosty pozve do bytu v Moravských Budějovicích, kde občas tráví čas se svojí sedmiletou dcerou Vaneskou. Doma má útulno, vzorně naklizeno a v kuchyni se mu bude dobře vařit. Žádný samotář to ale není, miluje krásné štíhlé ženy, proto se mu včera zalíbila blondýnka Martina. Pavel má za sebou těžké období, zlomené srdce, kdy hodně zhubnul, ale nyní se už o sebe naštěstí stará. V úterý je venku chladno a hosté se už těší k Pavlovi do tepla, na hostiteli je ale vidět nervozita.

Pavel má dceru ve věku vlastních vnoučat:

Na předkrm podává sýrový měšec s pečivem, talíř s několika druhy sýra, sušenou šunkou a zeleným salátem vypadá lákavě, je to studená kuchyně. Uzená polévka s kroupami je bohužel dost slaná, jak se u podobného druhu polévky může stát, asi ji měl hostitel více naředit. Na hlavní chod, s nímž Pavel dost zariskoval, se dlouho čeká, možná se měl ale připravovat v tlakovém hrnci kratší dobu – hovězí je rozvařené. Soupeře, z nichž někteří mají už tak s konzumací jazyka problémy, nepotěší, když se dozvědí, že radši dostali jazyk od neděle. Ten je navíc studený, stejně jako prý nedovařené brambory. Nejenom jazyk, ale i koprová omáčka je v pořadu vzácností.

Podívejte se, jak hosté reagují, když se dozvědí, že je jazyk z neděle:

V průběhu vědomostní hry s žetony hosté pravidla pochopí teprve během hry, otázky jsou těžké a Pavel se tváří trochu jako pan učitel. Ale ještě má v záloze dva povedené kousky – drobenkový koláč a úkol týdne. Koho tím zmate?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.