Prostřeno!: Pavla dochucovadly nešetří

V libušském paneláku se na své hosty těší prodavačka a maminka dvou synů Pavla (44).

Pavla u stolu docela kritizuje, ale během svého večera v panelákovém bytě, kam se vejde i užovka, kterou si pořídil její přítel se synem, mile překvapí. Nedává na sobě znát nervozitu a u stolu dokáže utvořit mnohem lepší náladu, než jaká byla včera u Petra. Soupeři se cítí uvolněnější a také si pochutnají, byť na méně vybrané večeři. Přitom s prvním chodem by mohla hostitelka docela narazit. Obložené vajíčko se šunkou a opečený toustový chléb připomínají bufet, ale nakonec si na jednoduchém lahůdkovém předkrmu, který se tak liší od minulých jídel, spolustolovníci docela pochutnají.

Předkrm jako z bufetu:

Třetí hostitelka, kterou učila vařit babička, vsadí na českou kuchyni a bujonových kostek se nebojí. Soudí, že "proč by se něco takového vyrábělo, kdyby se to pak nepoužívalo"? Takže dochucovadlo skončí nejen v hovězím vývaru s nudlemi, ale i v omáčce. Poznají to hosté? Jak moc to bude pánům vadit? A poradí si zkušená hostitelka s vánočkou? Pod "hovězím ragú" se skrývají líčka, která budou tento týden ještě jednou, poprvé u Pavly jsou na víně a se šťouchanými bramborami. Přestože jsou u stolu nějaké výhrady k hustotě omáčky či slanosti nebo chuti brambor, hosté si pochutnají, maso se jen rozsýpá.

Karel má mlsný jazýček:

Trochu rozpaků a obav si vyslouží poslední chod – prý „komunistická“ piškotová roláda plněná banánem a čokoládovým krémem, ozdobená šlehačkou. Nakonec ale není asi vůbec špatná, protože na dezertních talířcích z rolády mnoho nezůstane.

Pavla má dobrou vychytávku:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.