Seriály a filmy

15. listopadu 2019 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: První hostitelka vaří u kamaráda, který už v pořadu soutěžil

Prostřeno! se odehraje v Pardubickém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy v totální převaze – čtyři ku jedinému muži.

Na své si přijdou milovníci vývarů, ten se na stolech objeví celkem čtyřikrát a pokaždé trochu jiný, takže opravdu bude co porovnávat. Úkolem týdne jsou plody pečeného ovoce. Komu dá takové zadání nejvíce zabrat? A kdo to vzdá, či se s tím naopak popasuje nejlépe? A protože pořad není jen o vaření, ale jak už z názvu vyplývá i o prostírání, tento týden uvidíme několik inspirativně upravených tabulí, které k jídlu přímo zvou. Radost pohledět!

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Kdo se nedá zastrašit a celé to vyhraje?

Bude to Michal, který holkám i divákům slibuje pořádnou show? Chystá ve finále odvaz, nebo to bude spíš trapas? V pátek se mohou vydovádět všichni, protože hostitelka je pozve na statek, kde se budou moci svléknout do plavek, vykoupat v lomu nebo se projet na člunu. A uprostřed týdne se účastníci pro změnu projdou na chůdách – Michal jako by se na nich snad už narodil. Sledujte Prostřeno! z Pardubicka a východních Čech a nezapomeňte hlasovat. Vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Servírka Kateřina (23) nevaří doma, ale u kamaráda Tomáše, který už v pořadu soutěžil

Jako první se k plotně postaví sympatická servírka Kateřina, jíž azyl poskytl ve svém rozlehlém bytě kamarád Tomáš, který ji do pořadu přihlásil a také Katce udělil pár rad, protože už sám v Prostřeno vařil. Diváci si možná na jeho dobový byt s historickými kamny vzpomenou. Kateřina zaujme svým menu, které působí tak trochu jako zámecké, jasné jsou jen chody pórkový krém či poslední čokoládový dort. Zámecké menu zní sice tajemně, ale skrývají se v něm docela obyčejné nebo zčásti i italské pokrmy jako třeba těstoviny plněné masem a mozzarellou.

Těstoviny jsou to domácí, vyrobené pomocí strojku a opravdu vypadají jako měšce, bohužel jsou dost tuhé. Hostitelka by to měla s těstem umět, je to vyučená pekařka, i když se tím snad kromě brigády nikdy neživila. Pondělní hostinu zahájí „souboj pánů z Pernštejna“, kde na úhledných domácích rohlících o pozornost hostů zápasí pomazánka vaječná, rybí, z nivy a s česnekem. Pórkový krém hostům moc nevoní a polévka je hodně hustá. Katka se odvážně pustí i do sladké tečky, čokoládového dortu. Do svého moučníku zahrne i úkol týdne, ovoce je kyselé a dort zase sladký, takže se chutě vyváží. Jak zvládne hostitelka kritiku hlavního chodu, s nímž si dala hodně práce? A bude mít jako servírka nějakou výhodu? Unese více talířů než ostatní? Jak se Katce zadaří?

Úterý: Číšník Michal (27), jediný muž týdne, riskne premiérové chody a snaží se na sebe upoutat pozornost a společnost hlavně pobavit

V úterý se předvede jediný muž skupiny, mladý číšník, který rád hraje šipky, jezdí na kole a chodí na procházky. Žije s přítelkyní, každý má již dítě z předešlého vztahu, plánují společnou budoucnost. Jednou by rádi přesídlili z podnájmu do vlastního domečku. Michal si o sobě myslí, že je dobrý komik a umí táhnout společenskou zábavu. A o to se také bude pokoušet. Podaří se mu udělat pořádnou show? Většina vtípků sice vyjde v úterý naprázdno, snad jen jeho legrační boty pobaví. Děvčatům jde ale stejně hlavně o jídlo. U plotny bude Míša riskovat, některé chody jsou totiž jeho premiéra. Dokáže svým menu nasytit čtyři hladové a občas vybíravé dámy?

Žádné domácí pečivo ani nudle nebudou, ale na grilovaný hermelín se soupeřky těší. Pak jim ale předkrm přijde přesolený, překořeněný a moc sytý. To platí i o kuřecí polévce, v níž plavaly veliké kusy zeleniny a spousta kupovaných nudlí. Hlavní pečená vepřová kýta je hezky naservírovaná, a přestože se ženy obávají, že by mohla být vysušená, jsou příjemně překvapené – maso je křehké a šťouchané brambory chutné. Jen Kateřina by uvítala kýtu růžovější. Tiramisu bez mascarpone a se šlehačkou ve spreji inspirovala Michalova přítelkyně, je to hodně sladký dezert. Hostitel nestihne úkol týdne, který k moučníku původně plánoval. Přizná se? A jak odhadne své soupeřky? Michal si myslí, že se v ženách vyzná a má je v malíku. Budou se smát jeho vtípkům, nebo bude Michal ženám spíš pro smích?

Středa: Samoživitelka Anna (34) zvládne dvě dcery a utáhne i pěkný dům, což soupeřky obdivují

Uprostřed týdne k sobě hosty domů pozve vyučená kadeřnice Anna, která nyní pracuje jako prodejkyně koupelen. I doma to má pěkné. V novém domě má spojený obývák s hezkou a účelnou kuchyní, kde bude svoji večeři připravovat. Anička chová dvě bílé britské kočičky, které miluje, přestože její gauč dostal už poněkud zabrat a chlupy jsou i v posteli. Ne všechno vyjde zcela pohodově – budou chloupky i na talíři, jak se bojí hostitelka? Anička vsadí na domácí českou kuchyni a její stůl je opět krásně prostřený. Jako na zámku. Úkol týdne, pečené ovoce, zajímavě naservíruje k paštice z krůtích a kachních jater. Domácí paštika s pečivem chutná dokonce i Tereze, která játra nemusí. Zato Michal se na předkrm po včerejšku moc netváří, Anička je na něj až moc upřímná a kritická. A strašně ho zajímá, jestli hostitelce nechybí v životě chlap.

Kvůli proměnlivému počasí se jde hned po předkrmu ven za celkem náročnou zábavou. Hostům aspoň slehne a Michal si chůzi na chůdách užije, to mu jde dobře. Pak na hosty čeká hovězí vývar s drobením, pro Míšu málo osolený a okořeněný, on to má rád ostřejší než holky. Hlavní „pečené kuřecí stehno trochu jinak“ je plněné fáší. Hostitelka stehna stáhla z kůže, obrané maso umixovala, ochutila a náplň vrátila zpět. „A protože jme ve Smetanově Litomyšli, smetana nesmí chybět,“ říká k receptu Anička. Je to už několik let, kdy se naposled s tímhle jídlem piplala, a trochu se bojí, zda bude mít úspěch. Třeba Tereza by si víc pochutnala na stehýnku klasicky upečeném. Už se ale trošku taktizuje, Soňa najde v roládě ořechovou skořápku, přesto jde však zatím o nejchutnější moučník týdne.

Čtvrtek: Nejmladší Tereza (20) se zatím moc neprojevila. A rozjede to Michal u nemluvné slečny, jak slibuje?

Východočeský týden má mírně vzestupný trend. Jak ve čtvrtek uspěje benjamínek z České Třebové? Tereza by měla umět péct i vařit, je to vyučená kuchařka, která nyní prodává i peče v pekařství. Občas musí vstávat už v půl třetí ráno! Zadaná Terezka žije s přítelem, oba milují a pěstují překážkový běh, hostitelka má doma několik trofejí a medailí. Je to spíš trémistka a zatím toho o sobě moc neprozradila. Soupeři doufají, že v domácím prostředí se Terka otevře. Michalovi sympatická není a slibuje, že ji trochu potrápí. Dostane k tomu příležitost? Je Tereza taktička, nebo má jen tak mlsný jazýček, že na návštěvách nechává plné talíře? Terezka se bojí úkolu týdne, který zatím neprokoukla. Stihne to? A jak to půjde soutěživé sportovkyni v kuchyni? Nejstarší Soňa ji trochu podceňuje, pak se jí ale čtvrteční menu zalíbí nejvíce ze všech.

Tousty s uzeným lososem jsou dobrý, ale na přípravu jednoduchý předkrm. V hovězím vývaru s játrovými knedlíčky Michalovi chybějí nudle, ale to vzhledem k tomu, jak hustou polévku servíroval sám, nikoho nepřekvapuje. Co ale všechny překvapí, že ač Tereza údajně nejí játra, ve vlastní polévce jí játrové knedlíčky nevadí. Vepřová panenka ve slanině, pepřová omáčka, šťouchané brambory tvoří hlavní chod. Sama Tereza není úplně spokojená s pepřovou omáčkou, protože je málo pepřová, a šťouchačky připraví trošku jinak než Michal. Čí příloha bude lepší? Jídlo je krásně naservírované a pro milovníka vepřového Michala je panenka překvapivě premiérou. Pochutnává si tak, že ani nezlobí, zato třeba Katce přijde dlouho pečená panenka vysušená. Porce cheesecaku s ovocem budou doslova obří, takovou sladkou tečku nedokážou hosté ani dojíst. Odkud vlastně pochází cheesecake? Opravdu to nikdo neví? Soupeři si ve čtvrtek také zahrají zábavný hudební kvíz – zábava jen pro mladé, nebo si na své přijdou i zralejší ročníky?

Pátek: Soňa (42) pozve hosty na rozlehlou venkovskou usedlost a hostům dopřeje nejen dobrou večeři, ale i vodní radovánky

Poslední hostitelka je už vzhledem ke svému věku zkušená hospodyně. Vyučená švadlena a dvojnásobná maminka zdědila statek, který obývá už dvacet let a postupně ho s partnerem renovuje. Našla se tu, ráda pěstuje vlastní bylinky a zeleninu nebo vyrábí domácí víno. Nejstarší hostitelka si tak úplně s ostatními zatím nesedla, soupeři Soňu podezírají, že taktizuje, o jídle mluví více než ostatní. Michal přijel s odhodláním uspořádat ve finále konečně pořádnou show, což ale holky tak úplně nevidí. Před přípitkem natřese láhev s bublinkami, takže polovina sektu vyteče a hostitelka z toho není nadšená. A to ještě netuší, že Michal odmítne příbor a bude jíst hůlkami, včetně polévky nebo omáčky. Je to nepohodlné, ale že by to byla až taková legrace?

Ve finále přijde na řadu moderní menu. A všechno je domácí. Jako asi nejpovedenější úkol týdne hostitelka podává na uvítanou štrúdl z vlastnoručního listového těsta. I bagetka na předkrmovou bruschettu je domácí, jenže upečená den předem, což soupeři berou jako handicap stejně jako již dříve uválené nudle do polévky. Hovězí líčka na červeném víně s bramborovým pyré spolustolovníci moc neznají, líčka třeba nechutnají Tereze, která se v jídle jen tak nimrá. Katka zase nemusí červené víno a diví se, že pyré je vlastně bramborová kaše. Dokážou hosté tenhle věčný rébus mezi kaší a pyré vyřešit? A nijak moc nezaujmou ani lákavě vyhlížející lívance s tvarohem a letním ovocem. Soňa to ale nevzdává a hosty svlékne do plavek a pozve je na koupání do lomu nebo na projížďku ve člunu. Kdo si to užije a bude během vodní zábavy nejvíc dovádět? Hádejte…

A jak to celé dopadne? Bude si to chtít někdo s někým vyříkat? Nebo bude u stolu pohoda? Vyhraje ten nejlepší kuchař, nebo největší taktik? Dívejte se na Prostřeno! od pondělí do pátku!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.