Prostřeno!: Romana dá do jídla bramboru, kterou vytáhla z koše

Na to, že Romana (28) doma moc nevaří, tak v kuchyni docela válí. Jestli se stále usměvavá učitelka takhle usmívá i na děti ve třídě, je mezi žáčky určitě oblíbená.

Tak trochu tajemná všestranná mladá učitelka s úsměvem Mony Lisy také organizuje svatby. Prý proto, aby až přijde čas té její, byla úplně dokonalá. Hosty to zajímá, protože svatební obřadní brána je jedním z nápadných artefaktů v Romanině jinak dost strohém bytě. Třikrát vdané Máše se pod branou při šmejdění s Karlem docela zalíbilo. Máša se nezdá! Romana, která je single a žije jen se svým psem, musí čelit otázkám na tělo. Soupeřky zajímá, jestli nemá přítele. Hostitelka samotou rozhodně netrpí, má nejen spoustu zájmů, kamarádů, navíc je stále mezi dětmi. Po roční epizodě v Praze se vrátila do školy a do Moravských Budějovic. Protože Romana obědvá ve školní jídelně, večer doma už moc nevaří.

Podívejte se, jak Romana vytahuje bramboru z koše:

Uprostřed týdne si ale dá na své soutěžní večeři záležet. Raritou je zastřené smažené vejce v rafinovaném salátovém předkrmu s černou čočkou. Pak se hostitelka spolehne na rodinné recepty. V polévce podle babičky je hodně různého masa a Romana si myslí, že je to „nejlepší vývar na světě“. Vadí někomu, že v její milované polévce chybí zelenina a nudle, když je vývar opravdu silný? Podle Karla dokonce až příliš? Plavou v něm ale vlastnoručně vyrobené játrové knedlíčky a ty se Romaně moc povedly.

Podívejte se, jakou zvolila Romana zábavu:

Zajímavá je omáčka k vepřovému masu na cibuli a česneku, kterou vymyslel hostitelčin bratr. Omáčka je trochu přesolená, Páje vadí chuť česneku, nadšená není ani včerejší hostitelka Máša. Všestranná hostitelka také ráda vymýšlí všelijaké kvízy a nejinak tomu bude i ve středu, kdy vytvoří dva dvoučlenné týmy. Precizně zpracovaná vědomostní soutěž nejen z kulinářské oblasti má zadání na obrazovce a je to nejlepší zábava týdne. Bohužel Karla a kritickou Páju zklame vábně naservírovaná sladká tečka. Dezert brownies nebyl uvnitř předpisově tekutý, jak má být, ale Pavlínka si na posledním chodu přesto pochutnala.

Romana se mimo učení zabývá také organizování svateb, podívejte se na videu:

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.