Prostřeno!: Smažená ryba, uzené maso, pečená klobása a k tomu jako příloha houby, hrachová kaše a zelí

Nejstarší hostitel Radoslav (45) zavzpomíná na maminčinu slovenskou kuchyni, jenže méně bývá někdy více.

Jako poslední se ve finále u plotny předvede nejstarší z téhle mladé středočesko-pražské skupiny. Radek, jak víme, pracoval jedenáct let jako voják a od té doby nemusí paštiky. Nyní se věnuje montáži suchých staveb a své hosty pozve na pražské sídliště Černý Most, kde žije se svou druhou rodinou a kde si stále zvyká, protože jeho ideálem by byl domek se zahrádkou. Radek je původem Slovák, mluví skvěle česky a má rád maso. Jeho menu se slovenskými a rodinnými recepty je bohaté a nevšední. A hostitel si své vaření nijak neulehčí. Naopak. Je toho opravdu hodně, co si naplánoval, ne vše ale stihne dobře dochutit.

Podívejte se, koho Radek požádá o pomoc:

Tak třeba první salát z naklíčené čočky by podle soupeřů potřeboval výraznou zálivku. Co ale všichni ocení, to je Radkova pracná a výborná kapustnica, do které si nejprve uvařil jako základ perkelt a teprve pak ho smíchal v druhém hrnci s klobásou, zelím, vývarem a dalšími složkami zelňačky. Radkův hlavní chod „sváteční talíř“ už ale tak dobře nedopadne. Hosté si myslí, že rodinný vánoční recept je přeplácaný a ne vše, co na talíři najdou, spolu ladí: smažená ryba, uzené maso, pečená klobása a k tomu jako příloha houby, hrachová kaše a zelí. Porce to jsou takové, že soupeři skoro prasknou, pak by si ale v rámci zábavy měli ještě zatančit podle obrazovky.

Podívejte se, co má Patricie ve finále na srdci:

Poslední dort z palačinek je také trochu zklamáním. Radek je ale tolerantní hostitel a kritiku i potíže přijímá se vztyčenou hlavou. A jak celý týden dopadne? Vyhraje dobré jídlo, anebo zvítězí jiné pohnutky? Odhalí pánové taktičku Patricii, nebo se přizná sama?

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.