Seriály a filmy

15. listopadu 2018 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Všechno je domácí a ručně vyrobené, ale času je málo!

Maminka a mladá babička Ivana (48) si toho naložila hodně. Všechno je domácí a ruční práce, jenže čas v kuchyni běží jako splašený...

Ivana by jistě ráda vyhrála, ale hlavně prý by ráda ukázala těm mladým, že to jde! Poslední hostitelka miluje Havířov a svoji velkou rodinu, pro kterou se už něco navařila. A dnes hlavně peče, pro známé, na svatby a jiné příležitosti, se svým pekařským uměním se blýskne i ke konci finále, kdy podává čokoládový dortík – ve skutečnosti několikrát vrstvený dort s marcipánovými ozdobami. To si budou moci u zdobení perníčků vyzkoušet i její hosté, kteří si tak vyrobí sladký suvenýr. Poslední večeře u Ivany je z kuchařského a hostitelského hlediska asi skutečným vyvrcholením severomoravského vaření. Ivana si dala velký cíl, a přestože se všechno povede, takové poctivé vaření nějaký čas zabere. A jestliže hosté včera čekali, dnes je to ještě na delší lokte.

Radovan Honzovi kostku nikdy nepromine:

Honza se zase tváří, nejí, prý mu opět není dobře..... Atmosféra houstne, ale upřímná pochvala od spolustolovníků hostitelku přeci jen povzbudí. Zajímavý je „zeleninový salát s domácím bulgurem a sýrem“, bulgur je pro mnoho soupeřů zatím velká neznámá. Hovězí vývar je sice bez knedlíčků, ale s domácími nudlemi, které Ivana připraví přímo na kameru. Jen by mohla být polévka o něco teplejší… Velká chvála provází zejména hlavní chod, „babiččina vepřová kýta“, což je rodinný recept, předávaný mezi ženami v rodině. Je s vynikající šťávou a šťouchanými brambory, Radovan chce recept. Hostitelka k jídlu podává ještě čerstvý jablečný kompot a neodflákne ani úkol týdne a uvaří domácí dýňovou marmeládu. To je jediná premiéra během Ivanina večera. Nazdobený moučník pak už skoro nikdo nemůže…

Podívejte se, za co strhla Adriana Tereze body:

A jak to nakonec dopadne? Kdo vyhraje a bude to výhra spravedlivá? Sledujte moravskoslezské Prostřeno! a hlasujte každý všední den od pondělí do pátku!

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.