Prostřeno!: Všechno je domácí a ručně vyrobené, ale času je málo

Maminka a mladá babička Ivana (48) si toho naložila hodně. Všechno je domácí a ruční práce, jenže čas v kuchyni běží jako splašený...

Ivana by jistě ráda vyhrála, ale hlavně prý by ráda ukázala těm mladým, že to jde! Poslední hostitelka miluje Havířov a svoji velkou rodinu, pro kterou se už něco navařila. A dnes hlavně peče pro známé, na svatby a jiné příležitosti, se svým pekařským uměním se blýskne i ke konci finále, kdy podává čokoládový dortík – ve skutečnosti několikrát vrstvený dort s marcipánovými ozdobami. To si budou moci u zdobení perníčků vyzkoušet i její hosté, kteří si tak vyrobí sladký suvenýr.

Poslední večeře u Ivany je z kuchařského a hostitelského hlediska asi skutečným vyvrcholením severomoravského vaření. Ivana si dala velký cíl, a přestože se všechno povede, takové poctivé vaření nějaký čas zabere. A jestliže hosté včera čekali, dnes je to ještě na delší lokte.

Radovan Honzovi kostku nikdy nepromine:

Honza se zase tváří, nejí, prý mu opět není dobře... Atmosféra houstne, ale upřímná pochvala od spolustolovníků hostitelku přeci jen povzbudí. Zajímavý je „zeleninový salát s domácím bulgurem a sýrem“, bulgur je pro mnoho soupeřů zatím velká neznámá. Hovězí vývar je sice bez knedlíčků, ale s domácími nudlemi, které Ivana připraví přímo na kameru. Jen by mohla být polévka o něco teplejší… Velká chvála provází zejména hlavní chod „babiččina vepřová kýta“, což je rodinný recept, předávaný mezi ženami v rodině. Je s vynikající šťávou a šťouchanými bramborami, Radovan chce recept. Hostitelka k jídlu podává ještě čerstvý jablečný kompot a neodflákne ani úkol týdne a uvaří domácí dýňovou marmeládu. To je jediná premiéra během Ivanina večera. Nazdobený moučník pak už skoro nikdo nemůže…

Podívejte se, za co strhla Adriana Tereze body:

A jak to nakonec dopadne? Kdo vyhraje a bude to výhra spravedlivá? Sledujte moravskoslezské Prostřeno! a hlasujte každý všední den od pondělí do pátku!

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.