Prostřeno! Rosťa pozve hosty na ubytovnu!

Nejmladší hostitel Rostislav (21) pozve kolegy na ubytovnu. S palačinkami mu pomohou zkušenější kolegové, které pak on pozve na basketbal.

Rostislav pochází z Nymburka, ale kvůli basketbalu, který miluje a trénuje, žije na ubytovně ve Zlíně. A protože tam obývá téměř mnišskou celu, hosty vezme do většího bytu u kamaráda tamtéž. Až na včerejšího hostitele to nikomu nevadí, hosté si mohou vydýchnout na velké terase v areálu s výhledem na bazén a město.

Kolektivní vaření

Rosťa se asi nejčastěji živí bagetami, které si nosí pro jistotu i na večeře, jeho recepty zčásti inspirovala maminka. To platí zejména o předkrmu, kari pomazánce, kde je také kukuřice, kterou Rosťa miluje. A když už velkou plechovku otevřel, dá kukuřici skoro do všeho. Do zeleninové polévky nebo do boloňských špaget, kam podle původní receptury kukuřice opravdu nepatří.

Basket

I když se soupeři kari pomazánky báli, nakonec má tenhle recept docela úspěch a špatně nedopadne ani zeleninová polévka, do které Rosťa doporučí soupeřům svoji vychytávku – kukuřičné lupínky. On to má prý takhle rád, ale kdo odolá, tak je nakonec rád, že se nevšednímu zahušťovadlu vyhnul. Hodně času i potu stojí Rosťu dezert, na palačinky si zadělal řídké těsto. Markéta se na jeho trápení už nemůže dívat a přispěchá radou, sladká tečka je nakonec spíš kolektivním dílem. Rosťovi hosté si nakonec mohou zkusit trefit se do koše nebo driblovat, což se většině přítomných moc líbí. Možná že za takovou sportovní zábavu dostane hostitel i nějaký ten bodík navíc…

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.