Prostřeno! Soňa má po klinické smrti šestý smysl!

Věštění z karet - Prostřeno!

Kartářka Soňa (59) přežila klinickou smrt, jak přežije kritiku soupeřů? Špatně…

Nejstarší hostitelka Soňa má za sebou bohatý život i zdravotní problémy, dokonce přežila klinickou smrt. Dnes žije s přítelem v rodinném domě v Otrokovicích. Soňa je takový svéráz se spoustou zájmů, má svůj svět, vlastní názory a kritiku snáší dost špatně. A ta se na její hlavu snese hlavně od Daniely, se kterou se špičkují už od začátku, dnes se skoro pohádají ohledně masa v polévce a atmosféru středeční večeře to samozřejmě ovlivní. Negativně. Daniela má spoustu otázek a připomínek, Soně připadá jako nevěřící Tomáš a leze jí to na nervy.

Soňa se urazila

Hosté si zase všímají, že hostitelka se nechová ke všem s respektem, večírek v její režii je poněkud chaotický. Například přípitek si každý může zvolit jiný a podobně. I dnes bude na jídelníčku, ke smutku Nikol, která by chtěla něco bezmasého, originálního a nevšedního, hodně masa. To originální je – prý z černého amerického býčka a stehna jsou z kohouta, což ještě nikdo nikdy nejedl. Na první chod jsou plněné „klobásníky ze špaldové mouky“. Upeče Soňa klobásníky jen se zelím nebo se sýrem zvlášť pro Nikolu? Klobás je v předkrmu podle ostatních prý sice málo, slaniny o to více, ale neupeče, protože z principu nechce. Na vegetariánku u stolu myslí až u hlavního chodu, kdy Nikole připraví místo dvou druhů mas hlívu ústřičnou, i když houby prý stejně připravuje spolu s masem. To ale Nikola neví, co ale ucítí, to je připálená cibulka, kvůli níž hlíva zhořkla. Kuchařka, která tuhle bezmasou variantu poprvé ochutná až z Nikolina talíře, výtku uzná, ale o to víc je naštvaná. Poctivý hovězí vývar je bohužel studený a karamelová roláda s máslovým krémem a ovocem prý zase moc máslová. Atmosféra u stolu povážlivě houstne a nerozptýlí ji ani poněkud odfláknutá zábava.

Soňa a úkol týdne

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Soně bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek