Prostřeno! Takovouhle show s jojem jste ještě neviděli!

Jojo - Prostřeno!

Mladý hostitel Libor (20) střídavě pracuje a studuje a skvěle to umí s jojo.

Uprostřed týdne má na starosti soutěžní večírek Libor, který usiluje o maturitu, přitom pracuje a hodně se zajímá o show a zábavu, i když poněkud jiného typu, než předvedla včera Stefany. Soupeři se trochu obávají, že po dvou báječných večeřích už to u Libora asi takové hody, kdy se jedlo i očima, nebudou. Vracíme se do Prahy, konkrétně do Libně, kde ale hostitel nebydlí, jeho rodiče si nepřáli, aby vařil doma. Ale hned to na sebe nevyzvoní, dokonce s kamarádkou, u které vaří, připraví na hosty několik pastiček. Chytí se? Nebo poznají, že nejsou v Liborově bytě? Navzdory tomu, že zase tak často nevaří, nemá moc rád zeleninu, ale ani tato návštěva nedopadne špatně. Večeře nebude z konzervy, jak by se snad mohlo zdát, i když bude jednodušší a prostírání je také dost strohé.

Falešné závitky

Hostitel si se vším poradí, jen první „jarní závitky“ jsou zklamáním, hosté počítají spíš s něčím na asijský způsob, čeká je ale prosté skautské občerstvení - jako na táboře, kam Libor jezdil jako vedoucí. V listu salátu je zamotaná šunka a sýr. Pod „překvapením“ se skrývá druhý chod - hráškový krém, zjemněný strouhanou mozzarellou, což je nápad, který ocení nejen Stefany. Libor má rád řízky, a tak je dopřeje i svým hostům. Jsou z vepřové krkovičky, místy možná až moc tenké, a k nim uvaří dobré šťouchané brambory a podává koupené omáčky. Stefany si ještě přidá, talíře zůstanou prázdné a Libor má radost. Flambovaný banán je jednoduchý dezert s efektem, který má dokumentovat kuchařovu šikovnost, tu ale skutečně potvrdí vystoupení s jojem, v tom je tedy benjamínek týdne opravdový mistr. Jeden by až nevěřil, co je možné s takovou hračkou všechno dokázat…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Liborovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek