Seriály a filmy

16. června 2017 19:00

Prostřeno! Tento týden nefalšovaná dámská jízda!

Poslední premiérové Prostřeno! před letními prázdninami proběhne v Ústeckém kraji a u stolu se sejde ryze dámská pětice. Prostě babinec plný emocí.

Děvčata z toho nebudou nadšená, hlavně první Lucie je zklamaná. Tolik si dávala záležet na tom, aby jí to slušelo, i ostatní dámy přišly naparáděné, ale nakonec se musely spokojit s čistě ženskou společností. Nakonec se spolu ale děvčata docela hezky pobaví. A k jejich cti je třeba přiznat, že v nastavené laťce nepoleví, dále se parádí a toto téma se probírá i u stolu. Samozřejmě i partnerské vztahy, úroveň bydlení a další oblíbená ženská témata. Na tapetě je ale především jídlo i úkol týdne, který si některé soutěžící poněkud modifikují podle svých přání a potřeb. Povinným zadáním jsou osvěžující letní nápoje a zmrzliny, těch se ale některé účastnice hlavně z časových důvodů zaleknou, proto se uchýlí k malé lsti. Nebo velké? Kdo se přizná a kdo tu výzvu splní? Co tomu Severočešky řeknou, až se uvidí na obrazovce? Která z nich vyhraje a uspořádá letní grilovací párty, jak slibuje? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a dozvíte se to!

Pondělí: Nejmladší účastnice Lucie (22), operátorka ve sklářské výrobě, se při vaření hodně nasměje sama sobě

První hostitelka toho má v životě vzhledem k věku už dost za sebou, z punkerky se změnila v panenku, která nešetří líčidly, nosí šatičky, miluje růžovou a svůj uklizený byt. Změnila bydliště a po neblahých zkušenostech i partnera a začíná žít nový vztah. Lucka říká, že ji vaření baví, ostatně její menu svědčí o celkem vysokém kuchařském sebevědomí. Jenže… pár chybiček se vloudí. Lucka je trochu potrhlá, věci jí padají z rukou, také se řízne a její kuchařské postupy spíš připomínají metodu pokus–omyl. Tak třeba játrová paštika s brusinkami naloženými v brandy s růžovým pepřem nějak netuhne a postup je celý takový zpřeházený, výsledek sladký, domácí bagetky se nestihnou, takže hostitelka použije bagetu, kterou upekla den předem. A k její cti je třeba připomenout, že se k tomu přizná. Hostitelka vůbec často upozorňuje na své nedostatky, až ji soupeřky napomínají. Brokolicová polévka je přijata celkem dobře, co ale mladou hostitelku potěší, je, že její vepřová panenka plněná gorgonzolou, ořechy a špenátem má velký úspěch, hlavně maso se povedlo. To Lucii obzvlášť těší – po tom, co se natrápila se svými dvěma zmrzlinami. Hlavně ta z hořké čokolády jí dala zabrat… A jídlo bude i součástí zábavy. Při nakládání hermelínů se hezky povídá a dámy využijí příležitosti k bližšímu seznámení.

Úterý: Mladá maminka a pomocná kuchařka Monika (26) je rodinný typ, a kdyby vyhrála, vybavila by strohý byt, ve kterém žije teprve krátce

Monika o sobě říká, že je se svým životem spokojená. Vyučila se kuchařkou, ale v práci nevaří, doma jí to však jde docela od ruky. I když i ona chvíli zápasí s nedobytným mrazákem nebo s úkolem týdne, který si trošku upraví. Monika je hráčka, ovšem ne za každou cenu. Součástí jejího menu je kuřecí a hovězí maso. Z kuřecího je předkrm, ale větší kusy masa v zeleninovém salátu se poněkud obtížně konzumují. Kuřecí vývar má domácí nudle, ty jsou místy ještě tvrdší, než by měly být, to je ale jediná stížnost na polévku. A jako včera i v úterý má největší úspěch hlavní chod, tentokrát to jsou hovězí kostky s bramborovou kaší, ty se prý opravdu povedly. „Hřích nedojíst,“ pochválí jídlo i náročná Lenka. Sladká nepečená tečka je pro někoho sladká až moc. Při zdobení perníčků se probírají holčičí témata, jako jsou věkové rozdíly mezi partnery, u stolu se totiž sešlo pár žen, které mají mladší partnery. S tím souvisí i diety a plastiky; co si o tom přítomné dámy myslí? Šly by do toho? Hostitelka se přizná k drastickému úbytku váhy, jaký zvládla shodit po porodu, a nejstarší, vždy upravená Lenka k botoxu, na který pravidelně chodí. A také ji i hostitelku baví úprava nehtů. S tím souvisí i výzva pro Moniku, ta se ale odehraje až zítra u Lenky, která má k tomu doma lepší podmínky.

Středa: Atraktivní rozvedená trojnásobná maminka Lenka (44) soupeřky pozve do načančaného domu v provensálském stylu, kde má i nehtové studio

Asistentka prodeje v parfumerii působí sebejistě. Nejstarší dáma u stolu je komunikativní, svůj večer si dobře promyslí a je to příjemná hostitelka. Ale co se úkolu týdne týče, uchýlí se ke lsti, protože odmítá riskovat s domácí zmrzlinou. Soupeřky se projdou po její upravené zahradě. Lenka má krásný dům, který potěší každé holčičí oko i srdce, také zajdou do jejího nehtového studia, kde Monika předvede, že kouzlení s nehty zvládá dobře. Hodně odvážná je výzva pro Lenku. Předvede se štíhlá hostitelka ve spodním prádle, které holky našly při šmejdění v její ložnici? Bude to dělat Lence, kterou soupeřky považují skoro za manekýnku, potíže? I menu má světové. Tortilla na dva způsoby je výborná, protože je v ní hodně lososa a čerstvé zeleniny. Bude muset Lenka o předkrmu mlžit, že tortilla není domácí? Cuketová polévka po italsku je dost podobná včerejšímu brokolicovému krému, ale méně „ohraná“, o dochucení se postaral aromatický parmazán. Polévka má úspěch, hlavní chod – vepřová panenka ve slanině – připadá někomu vysušenější, než bylo toto jídlo v pondělí u Lucky. Ta je přesvědčená o tom, že její panenka se povedla lépe, s tím ale Lenka nesouhlasí. Ovace ale čekají sladkou tečku – piškotový dortík s krémem a čerstvým ovocem vzbudí nadšení, je vidět, že tento dezert má hostitelka „v malíčku“ a peče ho svým dětem často, jak tvrdí. A co všechno se bude u stolu probírat? Holčičí témata budou pokračovat i uprostřed týdne…

Čtvrtek: Michaela (34) soupeřky pozve do ubytovny. Ty jsou zpočátku v šoku, pak se ale hodně věcí vyjasní.

Míša, která je v invalidním důchodu, bydlí v areálu ubytovny, kterou spravuje její partner. S přítelem mají dohromady pět dětí, ale žádné společné. Objekt a přístup do ubytovny je nevábný, v domě to zapáchá a soupeřky přicházejí s obavami, co je ve čtvrtek čeká. Když konečně vejdou k Míše do bytu, jsou v šoku podruhé, jak velký a hezký byt zde obývá. Michaely se to ovšem poněkud dotkne, hlavně Lenčina reakce se jí zdá přehnaná a necitlivá. Sama toho musela v životě dost překonat, trpí Crohnovou chorobou, je po dvou operacích. Míša připraví nečekané menu. Nikdo ji netipoval na thajskou polévku nebo dva hlavní chody. Ty si ale klidně mohla odpustit… Nikdo to neocení. Večeře začne těstovinovým salátkem s kuřecím masem, následuje „pikantní kuřecí polévka po thajsku“, která prý ale není pikantní vůbec. Asijskou inspiraci má i kuřecí směs se zeleninou a žampiony, pro někoho je to spíš „hospodský blaf“. A už vůbec nikdo nerozumí tomu, proč na stůl ještě přijdou „tygří oči“. Míša prý neumí moc péct, proto večeři dokončí tiramisu, to je ale pro někoho až moc hutné, dámy jsou poněkud hladové. Roztají až při zábavě, což je další kulinářská zábava – nakládání utopenců a měření délky buřtů vzbudí hodně veselí.

Pátek: Manažerka Kateřina (33) je soutěživá milovnice fitness, která na toho pravého teprve čeká. Bydlí v hezkém domě v Žatci, soupeřkám připraví lehkou večeři a pozve je do pivovaru

Kateřina je pracovitá, přísná sama k sobě a do soutěže ji přihlásily kolegyně z práce. Myslí si, že Katka umí dobře vařit, ta se ale během přípravy poslední večeře potýká s několika problémy. Popálí se, a protože spoléhá hlavně na techniku, přístroje někdy nespolupracují, jak by měly. Bez tyčového mixéru by poslední hostitelka nedala ani ránu, přesto ji cibule rozpláče. Mixovaná fazolová polévka lítá po celé lince, což pořádkumilovné Katce vadí. Častěji se ale zasměje vlastní nešikovnosti, stejně jako v pondělí Lucka. Také předkrmovou paštiku je třeba několikrát rozmixovat, dokonce i náplň do žampionů se šťouchačkami, což je hlavní chod. Bude čistě vegetariánský? A co dostane Lucie, která houby nesnáší? Cheesecake Kateřina zapomene v mrazáku a podává ho ledový. Bude to jejím soupeřkám vadit? Vždyť je to jako ta zmrzlina, o kterou se nakonec Katka jako jediná poctivě a úspěšně pokusí a diví se, jak to, že soupeřky podávaly jako úkol týdne hlavně ovocné fresh nápoje. Bude se tohle téma u poslední večeře také probírat? Určitě přijde řeč na bodování. Kdo se odhalí jako největší taktik? A kdo bude ve finále nejvíce kritizovat?

Co všechno se bude v pátek probírat? Bude to nakonec pohodový večer? A kdo to celé v Ústeckém kraji vyhraje a myslí si, že si těch 60 000 korun opravdu zaslouží?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.