Seriály a filmy

12. září 2016 12:10

Prostřeno! Tento týden samí muži! Klub gentlemanů to rozhodně není!

V Prostřeno ze středních Čech, Mladé Boleslavi a Prahy se sejdou samí muži mezi dvacítkou a třicítkou. Klub gentlemanů to ale nebude. Spíš pěkně drsná pánská jízda. Ve hře je několik třaskavých témat. Jeden z hostů je Rom a druhý gay, který to na sebe hned „práskne“.

Když vaří samé ženy, bývá „babinec“ často podezírán z intrik, pomluv, podpásovek, prostě ženy k sobě dokážou být docela drsné, jak víme. Ale tahle testosteronová parta je předčí. Pánové předvedou nekonečné hašteření, naschvály a uražené kapriciózní odchody od stolu. Vůbec jim nevadí, když zkazí večírek ostatním a nakonec i sami sobě. Korektní tento týden věru nebude. Většina mužů vaří překvapivě knedlíky a plácá a skládá nepečené moučníky. A co se týče úkolu týdne, jsou muži vzácně nedisciplinovaní. Kdo zvládne libovolný recept podle Ládi Hrušky? Za takové plnění povinného zadání by měli pánové zůstat po škole! Že by to odčinili v neděli, až se středočesko-pražská parta sejde znovu na Poslední večeři? Vzhledem k tomu, v jak dusné a nepříjemné atmosféře se muži pátek rozešli, jsou všichni zvědaví, jak jejich setkání dopadne. Přijdou úplně všichni? A kdo si to bude s kým chtít vyříkat? Standa se chystá na Tibora a Lukáš nemusí vůbec nikoho. Ani poslední setkání neproběhne v klidu. Dojde alespoň k odhalení taktika? Dívejte se na chlapské Prostřeno!

Pondělí: Operátor výroby Petr (37) si ještě může myslet, že bez žen si to chlapi lépe užijí

Petr je stejně jako ostatní v pondělí překvapen ze společnosti, která se sejde u stolu. Pět chlapů a žádná žena. Nakonec to pánové vyhodnotí tak, že budou dobrá parta a ženské se jim tam nebudou „slepičit“. Na hádky si ale bohatě vystačí sami, i když první večeře proběhne ještě celkem v klidu. Ale je znát, že pohoda dlouho nevydrží, ve vzduchu visí několik třaskavých témat. Tibor je hrdý Rom, který se tváří jako kamarád, ale tím, jak moc bude taktizovat, se nechlubí, diváci to ale pochopí už v pondělí, jakým způsobem Tibor míří na výhru. Zatím spíš uhlazuje možné konflikty, ale jeho okamžiky ještě přijdou. Středem zájmu je gay Lukáš, který by určitě uvítal u stolu ženy, mezi chlapy se úplně necítí. Lukášovi vadí hlavně mladý řezník Radek, který je vulgární a dost přímočarý. Chlapácké řeči o ženách a vztazích mu jsou nepříjemné. Jako kdyby Petr věděl, kdo usedne u jeho stolu, první menu se soustředí hlavně na maso, i japonská polévka s krkovicí se spíš podobá hlavnímu chodu. Ten je sice z hovězího minutkového masa, hovězí rump steak je ale podušený na víně, takže klasický steak, na který se soupeři těšili, to není. Jinak ale Petr svoji večeři zvládne, je chutná, dokonce zvládne i úkol týdne.

Úterý: Tibor (30) je velký taktik, který by rád vyhrál za každou cenu. Měl si ale lépe pohlídat troubu

Tibor si zatím nejvíce rozumí s Lukášem, jehož partner je také Rom, a vypadá to na velké kamarádství. Lukáš si naopak vůbec nesedl s Radkem, kterému to také během večeře vytmaví. Konflikt pořádně pokazí atmosféru u stolu a je po náladě. Tibor se snaží spor urovnat, což se mu nakonec podaří, stejně jako originální zábava s tanečníkem, kterého si pozval. S vařením je to ale slabší. Hostitel je nervózní, i když u vaření mluví z hecu maďarsky, pochází totiž ze Slovenska, místy to drhne. Večeře Tiborovi nevyšla podle jeho představ. Dobrá je kuřecí polévka, paštika prý není ideálně dochucená a došly bagetky, na které se musí čekat. Tím se asi stalo, že Tibor zapomněl na krkovičku v troubě, na tu se pánové dost těšili. Karlovarský knedlík a špenát byly sice docela k jídlu, ale připálené maso nebylo (schválně) pod špenátem vidět a také se vypekla veškerá šťáva. Tuhle průhlednou lest ale strávníci brzy odhalí. Lukáš musí během večeře čelit některým Radkovým otázkám, dokonce prohlásí, že k Radkovi zítra na večeři nepřijde. Jak tohle dopadne?

Středa: Řezník Radek (24) se chtěl vytáhnout, v kuchyni ale musí hodně improvizovat, chybí mu totiž trouba

Třetí soutěžící má velké problémy v kuchyni, protože se mu včas nevrátila trouba, kterou půjčil kamarádovi a tak si musí poradit bez ní. Pro dobrotu na žebrotu. Všichni jsou zvědaví, zda nakonec dorazí uražený Lukáš. Ten sice dorazí, ale už od začátku je jasné, že večer neproběhne normálně. Lukáš se posadí ostentativně na samotku zvlášť ke stolku, což je minimálně k hostiteli neslušné, ale narušuje to i pohodu ostatních. A Tibor, který už odvařil a ne moc úspěšně, se začne chovat úplně jinak. Nic mu není po chuti, tolerance je ta tam, snad jen polévka z oháňky a z morku mu chutná, konkurenční paštika to ale určitě není. „Svíčková podle babičky“ je prý téměř nepoživatelná, maso, které se nakonec jen dusilo, protože trouba prostě není, je tvrdé jako kámen. Prý by si měl Radek otevřít zubní pohotovost, Tibora až bolí zuby, utahují si z Radka kolegové. O chuti omáčky se radši nikdo ani nezmíní, knedlíky se také moc nepovedly, prostě katastrofa. Maso by asi potřebovalo tlakový hrnec, ten ale není, Radek vůbec na to, že je řezník, není na sváteční vaření pro tolik lidí vybavený. A určitě by rád vyhrál, ovšem ani atmosféra večeře tomu nenahrává. Lukáš a Tibor se pořád jen špičkují a náladu nikomu nezvedne ani sladká tečka na závěr – nepečené Mišákovy řezy, které měly chutnat a vypadat úplně jinak. A úkol týdne? Ani omylem…

Čtvrtek: Lukáš (25) by chtěl být slavný jako Madonna, ale před jeho travesty show kluci utečou na balkon

Čtvrtou večeři podává Lukáš ze Žižkova. Ten se hodně chlubil tím, že žije v luxusu a ostatní pánové jsou na ten jeho luxus hodně zvědaví. V úvodu Lukáš své hosty požádá, aby nemluvili sprostě, ale jako první sám toto pravidlo poruší. Konflikt na sebe nenechá dlouho čekat. Hlavní chod Lukášova menu je pro kolegy velkou neznámou. Ale jak zjistíme, vlastně i pro hostitele, který též neví, co vlastně podává. Potřetí budou knedlíky, tentokrát raketové, jsou to vlastně expresní karlovarské knedlíky bez sněhu, ve tvaru koulí. K tomu bude jakási krůtí čína, obohacená smetanovo-sýrovou omáčkou s barevnými paprikami. Polévka je celkem odvážný celerový krém, pro někoho moc výrazný. Lukáš tvrdí, že je řídký, pak je prý zase jako kaše, plete si snad pojmy? Předkrm caprese vypadá úhledně, ale pány takový lehký salátek v italském stylu moc nenasytí. Tibor má hlad a kupodivu si na hlavním chodu docela pochutnává, zhltne ho a pak vezme hostitelovi jeho jídlo z talíře a pokračuje. To je sice neslušné, to ale Lukáš ještě snese, co ale nesnese, je odmítnutí jeho zábavy. Na vystoupení v ženských šatech a paruce docela spoléhal, jenže Tibor si nepřeje, aby se na něj Lukáš lepil a dotýkal se ho. Kluci zdrhnou na balkon a Tibor to nakonec neskousne a odejde ještě před dezertem – „palačinkovým orgasmem“, do nichž Lukáš nasype hostům chilli, aby jim tu malou pomstičku pěkně opeřil. To je definitivní bod zlomu a konec spojenectví Lukáše a Tibora.

Pátek: Standa (33) by rád zklidnil vášně a připravil pořádnou večeři, má to ale marné. Tibor provokuje a Lukáš se chová jeho hysterická slečna a z večeře odkráčí. Nakonec se rozčílí i hostitel

Ženatý Stanislav je otec od rodiny a vypadá, že má rozum a že by večeře u něj mohla proběhnout v klidu. Ale na to, co bude následovat, nemá ani „klidná síla“ Standa. Hned po příchodu se chová negativně Lukáš, kterého Tibor obviní, že je pod drogami. Stále do kolegy šije, takže atmosféra by se dala krájet a nikdo už vlastně ani neví, o čem se hádají. Hostitel by rád v klidu zkonzumoval svoje dobré jídlo, které mu dalo hodně práce a které by za normálních okolností mělo nárok na výhru. Standa se spolehl na českou kuchyni a všechno mu vyjde. Světácký předkrm vejce Benedikt s domácím toustovým chlebem, bramboračka podle maminky, kam pro Lukáše nedá houby a jeho porci uvaří zvlášť, vděku se ale nedočká. Naopak. S výkřikem, ať si všichni tu výhru strčí někam, se Lukáš náhle zvedne od stolu a odkráčí k domovu. Rozběhne se někdo za Lukášem? Jak se bude bodovat? Budou ho přemlouvat k návratu? Spíš si všichni oddechnou, že si mohou pochutnat na pečené kachně s knedlíkem a červeným zelím, dají si k tomu panáky a pivko. Nakonec ale hostiteli poslední čokoládovou pochoutku zkazí těsně před bodováním odpověď na jedinou otázku: „Kolik jste bodovali nejvýše?“ Tiborova upřímnost Standu šokuje tak, že ho vyhodí předčasně od stolu!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.