Seriály a filmy

9. června 2017 19:00

Prostřeno! Tento týden vaří jediný muž! Jak se asi bude cítit mezi tolika ženami?

Uprostřed Čech se sejde další pestrá pětice amatérských kuchařů, kteří se pokusí získat 60 000 korun. Letní dovolené a prázdniny se blíží a taková kulatá suma by se jistě hodila na „výlet za hranice všedních dnů“. Tentokrát se o ni pokusí pět žen a jediný muž.

Pavel má větší ambice než zkušenosti u plotny, ale je to i hotový baron Prášil, takže o zábavu dam se postará dokonale. Součástí pořadu Prostřeno! je také vhled do domácností a minimálně tři středočeské byty stojí za prohlídku. Prvním je pondělní byt prodavačky Jiřiny, která je zručná kutilka. Diváky jistě zaujme i bydlení sedmdesátileté Věry, která soupeře pozve do pečovatelského domu, kde žije. A k příjemnému překvapení mnohých zde obývá malý, ale útulný byt plný vlastních věcí, kde se dá jistě pohodlně žít. A nakonec ve finále u Veroniky uvidíme mezonetový byt, který má rovnou dvě patra! A vaření? Vývary tentokrát na rozdíl od minulého týdne budou, dokonce převažují, ale na jídelníčku bude třeba i králík a hlavně brambory. Pavel v úterý nestíhá, a podává proto chody na přeskáčku. Úkol týdne je docela oříšek – kynutý moučník s ovocem nebo jen ovocné knedlíky samotné by někomu zabraly na přípravu hodiny. Jak se s tím popasují naši soutěžící? A kdo to nakonec celé vyhraje? Sledujte Prostřeno! každý všední den a dozvíte se to!

Pondělí: Matka pěti synů Jiřina (49) překvapí svým, bytem a šikovností

V pondělí se jako první k plotně postaví prodavačka Jiřina, která je velká kutilka. Má romantický byt ve stylu vintage, který si s pomocí dětí zařídila celý sama. Hosté si u ní připadají jako na zámku a žasnou nad tím, jak je Jiřina šikovná. To potvrdí i během výzvy a předvede ještě v průběhu celého týdne, ale ani její večeře, kde je pár cizokrajných pochoutek nedopadne vůbec špatně. Jiřina je navíc bezprostřední, takže rychle navodí tu správnou náladu. K vaření se hodně vyjadřuje jediný muž týdne, tak hned další den uvidíme, zda je i takový praktik jako teoretik. Hostitelka udělá plněné briošky, které jsou tak dobré, že si soupeři řeknou o recept. Věru překvapí její polévka, která kombinuje kuřecí maso a tomatovou polévku, a určitě to není propadák. Jiřina má syna, který si vzal Rusku, zná tedy i něco z ruské kuchyně a má k dispozici nějaké tamní suroviny, proto na hlavní chod upeče šašlik, k tomu budou pečené brambory, zelný salát a dipy. A nakonec ještě něco z Austrálie: dezert Pavlova s ovocem a k tomu i historka, jak tento nadýchaný sněhový dort vznikl. A s úkolem týdne si hostitelka poradí skvěle, peče ráda, ale hosté dostanou její moučník jako výslužku, protože po tak dobré a syté večeři už nikdo nic víc nemůže.

Úterý: Je Pavel (35) spíš pábitel a sedmilhář, nebo všechno, o čem vypráví, opravdu prožil?

Druhou soutěžní večeři připraví jediný muž mezi samými ženami. Pavel je takový baron Prášil. Z rukávu sype jeden životní zážitek za druhým, úterní hostitel je muž devatera řemesel, chvíli také pracoval ve Španělsku, dokonce měl prý i veřejný dům. Soupeřkám se skoro zdá, že to snad ani není všechno možné, a docela se nasmějí… Jak to ale Pavlovi půjde v kuchyni? Možná by se měl raději soustředit na své vaření než politizování. Co všechno vynechá? Udělal si to docela těžké: po kachní paštice s želé z portského vína by měl následovat hovězí vývar, plněná vepřová panenka se šťouchanými bramborami a pepřovou omáčkou, a večeři má završit pečený čokoládový koláč s malinami. Na jídlo se dlouho čeká a večer ovládne zmatek. Pavel nestíhá, ženy jsou už hladové. Hostitel proto změní pořadí jídel, nejprve podává polévku, předkrm musí ještě ztuhnout. K hlavnímu chodu se nepovede pepřová omáčka a dezert je tak tvrdý, že nejen sedmdesátiletá Věra ho neukouše. A úkol týdne? Na ten mohou stále čekající dámy zapomenout. Pavla ještě ke všemu bolí zuby a užije si s nimi celý týden. Ale zábava s ním je. Řeč se hlavně vede o jeho kamarádovi, který Pavlovi toto menu poradil, až jsou dámy zvědavé, kdo je ten záhadný muž. Chtěly by, aby Pavel kolegu v rámci výzvy přivedl. Dočkají se?

Středa: Michaela (33) všechny nasytí a nic nenechá náhodě. Dokonce připraví i dvojitou zábavu

Mezi úterní a středeční večeří je veliký rozdíl. Skoro propastný, takže po hladovém úterý přijde bohatá středa. Dvojnásobná maminka Michaela je momentálně na mateřské a na svůj večírek se dobře připravila. Hosté se mohou těšit na takové pochoutky, jako je „blanšírovaný chřest se sýrem“ či „jablečný crumble“ s vanilkovým krémem. Prý vynikající. Mnozí něco takového ochutnají poprvé, dobrá je ale i krémová česnečka a povedlo se také plněné kuřecí stehno na rozmarýnu s cherry rajčaty a pažitkovými bramborami. Ocení to všechno také Pavel, který včera vyhořel? Úterní hostitel se ukáže jako velkorysý muž, který má pro středeční hostitelku velkou slabost, štíhlá blondýnka Míša se mu dost líbí a ani se s tím netají. Takže Pavel chválí a chválí, ale není sám, kdo se nad pokrmy rozplývá. Michaele je to až podezřelé – není to od soupeřů nějaká past a taktika? Energická hostitelka miluje tanec a ten předvede i jako svoji zábavu, její salsa s učitelem tance je ale jen jednou z částí zábavy. A pak je tu ještě výzva: kdo umí lépe a rychleji vykostit kuřecí stehno? Pavel, který všude byl a všechno zná, nebo Míša, která jich už musela vykostit hned pět?

Čtvrtek: Jak svoji večeři zvládne jedna z nejstarších účastnic pořadu Prostřeno? Věra (70) své hosty pozve do domu s pečovatelskou službou.

Důchodkyně Věra má v domově malý, ale útulný byteček, kde se hosté cítí dobře. Věra především chce, aby prožila a připravila večírek. Hosté mohou využít i velkou zahradu, která je součástí areálu a kde se také odehraje zábava s vyřezáváním ovoce. Kdo si v carvingu povede nejlépe? Hosté jsou zpočátku tímto místem překvapení a Věřin životní příběh je inspiruje k úvahám o tom, jak a kde by chtěli sami prožít svůj podzim života. Nejradikálnější názory má samozřejmě Pavel... Věra má ráda klasickou českou kuchyni, ale také docela cestovala, umí výborně německy a pro své menu se částečně inspirovala těmito svými návštěvami. Hostům připraví výborný a čirý domácí hovězí vývar s krupicovými noky, ale také třeba vídeňský nebo londýnský salát, což je příloha k hlavnímu chodu s „rošťáky“. Babičkovsky lahodné jsou její závěrečné broskvové řezy. Ne všechno je dokonalé, něco trvá déle, ale hosté mají pochopení a na svůj věk to Věra zvládne více než dobře! Pavel se zase snaží ostatní pobavit a hostitelka si užívá atmosféru celého večera i to, že má kolem sebe tolik hostů. Návštěvy v domově totiž miluje…

Pátek: Nastávající maminka Veronika (28) se v kuchyni umí otáčet, jak si ale poradí se svým partnerem, který jí u vaření kibicuje? Vyžene ho z kuchyně?

Už takhle si Veronika ve finále uvědomuje, že pro důchodkyni Věrku a pro ni v jiném stavu je účast v pořadu náročnější než pro ostatní. A ještě ke všemu se jí do kuchyně propašoval její partner, který moc rád jí a za kterým se nedávno přestěhovala z Moravy. Veronika by od něj chtěla i nějakou tu pomoc, ale dočká se? Pomůže jí s přípravou těsta, nebo bude spíš radit a ochutnávat? V mezonetovém dvoupatrovém domě se hostitelka docela naběhá, ale pro její soupeře bude její bydlení pastva pro oči. Veronika je vyučená cukrářka, a přestože tuto profesi nikdy nevykonávala, s čokoládovým fondantem i úkolem týdne by si mohla dobře poradit. Poslední hostitelka je taková rázná a rozhodná, na mnoho věcí má vlastní, občas i odmítavý názor, ale umí se také hlasitě a od srdce zasmát. Hlavně je to ale zručná kuchařka. To předvede už u předkrmu – domácí mandlové paštiky s cumberland (brusinkovou) omáčkou, která je jemnější a povedenější než ta Pavlova. Po vývaru s domácími knedlíčky a nudlemi přijde na stůl „králík naší babičky na šťávě a celerovo-bramborové pyré“, naštěstí králíka všichni jedí a tenhle je šťavnatý a chutný, jak se soupeři shodnou. Poslední večeři oživí bublinová show, kterou ne každý už viděl. Je to esteticky působivé zakončení tohoto příjemného a určitě ne nudného středočeského týdne.

A jak poslední večeře dopadne? Bude se hrát na pravdu, nebo se všechno v klidu vysvětlí? Kdo to celé vyhraje a pozve své kolegy na společný mejdan už bez nervů?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.