Ukrajinské Vánoce v Prostřeno!

Ukrajinka Olinka (47) si obleče ukrajinský kroj a ke stolu pozve harmonikáře i s harmonikou.

V úterý přijdou na řadu ukrajinské Vánoce. Včera se Olinka moc neprojevovala, ale doma je to dobrá hostitelka, která se rozmluví a snaží se, aby se u ní hosté cítili dobře. Hrdá Ukrajinka žije v Čechách už osm let, pracuje v úklidové firmě, je vdaná a dceru a vnoučka má na Ukrajině. Gabriela si všímá i prostředí a v Olžině pronajatém bytě se jí moc nelíbí. Ač jsou dámy skoro vrstevnice, Gabriele se zdá, že prostírání je spíš jako u její babičky.

Jaké je to být v cizí zemi:

Jako první podává Olga tartaletky - košíčky z kupovaného lískového těsta se slanou náplní. Jednou ze slavnostních ukrajinských polévek je i známá slepičí polévka, která následuje. Má výraznější chuť než ta včerejší. Šašlik z kuřecího masa je podobný našemu ražniči, bude k němu bramborová kaše, která by ale neměla obsahovat hrudky, myslí si Gabriela. Teplejší šampaňské na přípitek a bohužel studenější jídlo, to je snad jediná výtka od Guye.

Podívejte se na Olgy vtipný stromeček:

Poslední „smetanové suflé“, oblíbený dezert hostitelčina manžela, za typické nadýchané suflé nepovažuje Guy ani Gabriela, ale chutná. Místy se na jídlo čeká, avšak dlouhou chvíli ukrátí harmonikář, který bude večer provázet hrou na harmoniku. A samozřejmě se bude i zpívat - koledy, ale i ukrajinské písničky. Olinka si nakonec obleče ukrajinský kroj. Všechno bude úplně vánoční – až na ty komentáře Gabriely, která se bojí toho, že Olga si půjde tvrdě za svým…

Zahraje i harmonikář:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.