Seriály a filmy

5. prosince 2016 19:00

Prostřeno! Vegetariánka Blanka neví, kolik má kuře křídel!

Důchodkyně Milada (60) je příjemná hostitelka a výborná kuchařka, Mirku nadchne svým telecím masem, měkkým jako dort.

„Pokud Blanka do téhle soutěže šla,“ vrtá po včerejšku v hlavě zkušené kuchařce Miladě, „musela počítat s tím, že se bude vařit hlavně z masa.“ A její volba je jasná – stará dobrá česká kuchyně. A je toho jako pro regiment. Maso je v předkrmu „kuřecí lízátka“, v polévce kaldoun s knedlíčky a nudlemi a v hlavním chodu, což je telecí s domácími širokými nudlemi. Ty jsou už předpřipravené. Co si dá Blanka? Zbydou na ni jen ty nudle, grilovaná zelenina a poslední ovocný řez?

Bylo dřív vejce nebo kuře?

Ten ovšem jen v případě, že aspik na piškotu a ovoci není živočišného původu. Není divu, že hostitelce dělá kromě nového nevychytaného sporáku – trouba se v úterý nezastaví – vrásky na čele Blanka a trápí ji, jak vegetariánku nasytí. U stolu bude kvůli tomu docela dusno. Je Blanka opravdu tak nekompromisní? Ano, dokonce se zeptá, kolik má kuře křídel, aby si ostatní uvědomili, kolik křídel je třeba, aby se všichni nasytili. Ale vděčnému strávníkovi Lojzíkovi to nevadí, ten Blance s masem klidně a rád pomůže. I tentokrát se jde za zábavou ven, je ale poněkud klidnější než v pondělí, půjde o ukázku umění asistenčních psů. Ty Blanka miluje, dokonce má doma pro svého pejska schůdky, aby se dostal pohodlně do její manželské postele.

Kuřecí lízátka

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 6. 2024

Pokud jste připraveni a dobře zorganizováni, Berani, měl by dnešní den proběhnout hladce a příjemně. Nebojte se oddávat fantaskním snům a věcem rozmarné povahy. Máte právo vybočit z běžné rutiny. Pokud jste však své úkoly nedělali pořádně, budete nyní muset věnovat čas dohánění a plánování dopředu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.