Seriály a filmy

4. července 2016 19:00

Anička je odbornice na slovenskou kuchyni! Bude poučovat i Slováka!

REPRÍZA Peter původem ze Slovenska je tak trochu záhada, mluví česky, ale menu má ve slovenštině. Tedy spíš nemluví... Naštěstí úterní zábavu táhnou Anna a Kristýna i druhý Petr, takže řeč nestojí.

Na jídelníčku nejsou autentické slovenské pochoutky, což většinu hostů zklame. Jde spíš o rodinné recepty. Patří sem chuťově vyvážená sýrová roláda z eidamu s receptem na domácí pečivo od sestřenice - a předkrm hosty celkově nadchne. Pečení vůbec je Peterovou silnou stránkou, protože jako úkol týdne vyfikne domácí tvarohové buchty, kam přidává zakysanou smetanu, proto jsou prý tak vláčné. S kuřecí polévkou už to taková sláva není, podobná jako včera, jen není zadělávaná, ale jsou v ní též pro někoho problematické drůbky a kapustičky. Hlavní chod, to je takový oblíbený „nedělní oběd“, jednoduchý bramborový salát a řízky, předem naložené podle babiččina receptu. Ovšem o tak tradičním chodu má každý vlastní představy, nejvíce však chutná Anně… Ta sdělí, že sladké moc nemusí. Tedy vlastně vůbec ho nemá ráda. Uspokojí ji aspoň Peterův koláč „orgasmus“? A jak si ostatní poradí s dalšími moudry svérázné důchodkyně?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.