Čínu si může každý dát u Vietnamce. Bude tohle jídlo stačit na výhru v Prostřeno?

Prostřeno! D vaření

Maminka Monika (37) dělá „čínu“ po maďarsku a vaří podle Ládi Hrušky. Jen jestli to bude stačit, aby uspokojila mlsné jazýčky ostatních soutěžících. Sledujte Prostřeno! ve čtvrtek v 17.50 na Primě.

Čtvrteční hostitelka Monika se zkraje svého vaření a pečení odvážně pustí do větrníku, co je docela těžké, jak uznávají i soupeři. Zato nad vývarem z krkovice všichni kroutí hlavou – vepřová polévka se moc nedělá, protože nemívá dobrou chuť.

Tahle je se strouháním a krásně horká: „Na to, že to byla vepřová polévka, to zase nebylo tak strašidelný,“ vezme ji na milost nejstarší Ludvík, který se vyzná. Hlavní chod je trošku matoucí – domácký recept na „čínu“, kam přijde i kyselá okurka?! Čína po maďarsku? A k ní bude jasmínová rýže podle Ládi Hrušky. Toho má Monika, která prý neumí vařit pro více lidí, v oblibě.

Připadá si jako ve školní jídelně a výsledek tomu bohužel odpovídá. Děti by to asi také moc nechtěly, stejně jako hosté, když dorazí do Litvínova–Janova, kde si Monika po svém návratu z ciziny rekonstruovala byt. Čína podle maďarské kamarádky vypadá spíš jako lečo a nechutná ani hostitelce, která uzná, že to „pohnojila“.

Co si o Moničině vaření myslí Linda? „Čínský peklo z Maďarska, jeden přešlap za druhým.“ Zábava je nevídaná a dojemná: dětské vystoupení, kde uvidíme i hostitelčinu dceru. Přesvědčí Monika soupeře aspoň svým mistrovským kouskem – větrníkem? Sice nevypadá jako větrník, je to koláč na plech, přesto nejlepší z celého menu. Pohodová Monika je ale stejně ráda, že „do toho šla“ a zpestřila si svoji mateřskou…

Proč by se měla Monika bát dceru pouštět ven? Patrik má jasný názor:

Ale pozor, i tento všeuměl uzná svoji chybu:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!