Co nejhoršího se vám může stát s Wellingtonem? Dozvíte se v Prostřeno!

Prostřeno! - B drbe se s tím

Jiří (31) vsadil na zahraniční kuchyni a kvalitní suroviny. Vyjde mu tahle jeho taktika? Dozvíte v úterý v 17.50 na Primě v Prostřeno!

„Myslím si, že mám šanci na výhru,“ věří si druhý hostitel, který se též netají tím, že by rád zvítězil. Pro své soupeře chystá ambiciózní a zčásti francouzské menu. Jistě má šanci, pokud ovšem nic nepokazí, protože nervy pracují.

Jiří hosty pozve do prostorného rodinného domku se zahradou a jeho hlavním trumfem je kus argentinské svíčkové. „Pohlreich by mi záviděl,“ chlubí se na kameru zlatým hřebem svého menu. Jirka chce mít všechno dokonalé a je si vědom úskalí svíčkové Wellington, kdy se maso obalí ve směsi koření a hub, sušené šunce a nakonec se upeče v lístkovém těstě.

Jak se na svíčkovou ostatní těšili?

Jednoduché není ani předkrmové sýrové suflé, má-li být pěkně nadýchané. Francouzská cibulačka mohla být víc teplá, ale hostitel moc zahřát nepotřebuje. Z Jirky lije jako z konve, venku je vedro a oba dva chody jsou poměrně syté. Jak dopadne již zmíněná mezinárodní specialita? Vyplatilo se to dlouhé čekání?

Svíčková Wellington už v pořadu párkrát na stole byla a nedopadla vždy ideálně, v úterý ale byly hostitelovy modlitby vyslyšeny. Hlavní chod je šťavnatý a hostitel se umí pochválit. Jiří nezapomněl ani na dobrou šťávu k bramborové kaši. Zábava se odehraje na dvorku, kde se bude podávat i chutný cheesecake.

Hlavně že se umí sám Jiří pochválit...

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!