Seriály a filmy

29. června 2016 19:00

Martina Čerňanská

Jiřina je nekompromisní k muslimské víře! Bude Dania bez večeře?

REPRÍZA Nekompromisní Jiřina vaří jak o život, ale Danii žádné ústupky dělat nemíní, do koláčů dá rum. Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Podle skladby jídelníčku to ve čtvrtek vypadá na reparát včerejšího Yvetina menu, obě večeře si jsou dost podobné. Jiřina občas zmatkuje a s ničím se nemaže; v kuchyni vypukl „hotový Saigon“. Pravda, tohle poctivé menu si žádá dost místa a času a oboje se rázné hostitelce nedostává. A do toho si nevybrala snadný úkol týdne – velikonočního beránka. Tatarská princezna, která se s Jiřinou, jak víme, nemusí, si snad nedá ani zelí, do něhož Jiřina přidává slaninu i plátky jablek. Do toho peče domácí rohlíky, koláče i kachnu, vaří slepičí polévku, bramborové knedlíky, již dva zmíněné druhy zelí, na začátek večeře je teplý krůtí salát, prostě je toho strašně moc, co musí hostitelka připravit, upéct, uhníst a ochutnat. Vaří se na lince, na zemi, všude, Jiřinka stále něco hledá – a beránek jde do trouby podruhé, uvnitř je syrový, až má nakonec opálená ouška. A ještě musí Jiřina připravit slavností tabuli, z toho má snad největší starost. Bajaja přijde hladce oholen a s kohoutem na hlavě, jak to včera slíbil. Co víc si může Jiřinka přát? Skvělé jídlo, jenže rohlíčky k předkrmu jsou velmi propečené, velmi křupavé a velmi malé – a na přidání už není, zbytek se spálil. Polévka „bez limetky“ je mnohem lepší než ta včerejší. Dania nedojí ani knedlík a beránka zase nedají jí, prý je spíš na koukání, ale ještě spíš pro zasmání. Ochutná Dania aspoň kynuté koláčky (s rumem)? Návštěva pivovaru potěší Bajaju, múzickou abstinentku ale asi moc nenadchne…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.