"Junior" z Prostřeno! se zdravě naštve a postaví se Milanovi

Prostřeno! - Neříkej mi juniore!

Marie (58) má ráda všechno domácí a je zvyklá vařit jako pro regiment. Bude jí ale její umění vůbec k něčemu, když bude u stolu sedět věčný rýpal Milan? Ten mimochodem dostane od nejmladšího Libora pěknou "ťafku". Dívejte se ve středu od 17.50 na Prostřeno!

Všichni jsou zvědaví, zda se bude Milan po včerejšku mstít, když ho včera tolik „potrápili“. Bude kritizovat hostitelku, která mu tak jako tak leží v žaludku?

Milan pusu nezavře a začne u stolu pěkně prudit. Maruška, která má velkou rodinu, má ráda všechno domácí a umí vařit ve velkém. Jaké slabiny jí soupeři vyčtou?

Na předkrm jsou smažené sýrové placičky, prý dobré, jen by mohly být méně mastné a jogurtový dresink je podle Tomáše „moc obyčejný a jogurtový“. V pikantní česnečce je spousta věcí, ale je to spíš zeleninová polévka s nivou, i když talíře jsou k potěše poněkud uřícené hostitelky na konci prázdné.

V hlavním chodu – krůtí rolce i ve šťouchaných bramborech – jsou sušená rajčata, která si Maruška sama nakládala, stejně jako domácí „řepozelí“. Chutě pro někoho zvláštní, ale třeba pro Květu a Libora je to zatím nejlepší hlavní chod, byť lehce přesolený.

Liborovi jídlo ale chutnalo opravdu:

Naštěstí má třetí hostitelka v zásobě pití dost. A na obzoru je další hádka, Milan prostě musí mít pravdu a Libor je pro něj vhodný terč. Zábava se podává rovnou s prvním moučníkem. Tenhle koláč se musí konzumovat s rukama za zády. Je to snad Maruščina pomsta? Milan trvá na tom, že se musí zúčastnit i hostitelka… Budou všichni jako prasátka? Kdo najde malý klíček, kterým si otevře dárek?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!