Seriály a filmy

29. dubna 2016 08:00

Kuchyň se musí před vařením teprve postavit! A bude málem hořet!

Petr (28) improvizuje v kuchyni rozestavěného domu, předvede malou zoo, hosty svlékne do plavek a uspořádá želví závody.

Popelář Petr pozve své soupeře do Hluboké u Borovan, kde má rozestavěný baráček, a vařit bude v polních podmínkách. Kuchyň si musí před vařením teprve sestavit! Ale vtipný Péťa je svérázný pohodář a nenechá se rozhodit ničím, co ho během večera potká. Dokonce udělá nejvtipnější úkol týdne. Přiznává, že normálně vaří spíš jen z nutnosti. Normálně je určitě nadšenější chovatel než kuchař. Jeho hosté si u něj budou připadat jako v malé zoo. Je opravdu překvapivé, čím vším se milovník fauny obklopil: na pozemku žijí lamy, klokan, želvy a nosál! A je vidět, že novodobý Noe se o svá zvířátka stará. Petr je zdatný improvizátor, což je v jeho kuchyni nezbytnost. K jídlu bude hodně masa, na předkrm jsou kachní prsa a rukolový salát v podobě hnízda, polévka je thajská s kuřecím mlékem, limetkou, chilli a kokosovým mlékem, ta je ale pro chuťové buňky Jihočechů zvláštní. Honza dokonce tvrdí, že je to první jídlo týdne, které mu opravdu nechutná. Vepřová krkovice se švestkovou omáčkou, což je hlavní chod, se prý zčásti povedla, i když uvidíme, že kuchař k výsledku ušel kus trnité cesty a hosté se na výsledek načekají. Kamenem úrazu jsou nakonec nedovařené šťouchané brambory. Kvůli stávkující příloze Petr přehodí pořadí jídel a připraví svéráznou zábavu se svými zvířaty. Uspořádá želví závody. Proč si ale měli soupeři přinést plavky? Budou se ještě jednou vážit? Kdo uhodne tajnou přísadu v koláči podle kamarádova receptu? A přizná se konečně Veronika k tomu, že svůj dezert udělala z polotovaru?

Jak dopadlo konečné vážení?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.