Seriály a filmy

27. října 2016 19:00

Maria všem totálně zkazí večer! Dívejte se v pátek!

Důchodkyně Jarmila (71) moc nemluví, když ale něco řekne, tak to stojí za to.

Bezdětná vdova Jarmila z Hlučína je zvyklá na tvrdou práci, dokonce bourala maso. Místo bourání masa ale musí rozlousknout pořádný oříšek – urejpanou Mariu, se kterou si občas vyměňují drsné žerty v nářečí, kterému nebudou diváci asi ani rozumět. Dokáže Jarmila svou největší sokyni udržet na uzdě, nebo si od ní nechá zkazit celý večer? Maria přijde odhodlaná večer Jarmile narušit a nevěří tomu, že někdo nepřišel jen pro výhru jako ona. Uspěje Maria se svou taktikou?

Maruška se rozčiluje..

Také se pustí kvůli miminku do Adélky, až ji, chudinku, rozpláče, Co bude poslední hostitelka podávat? Vsadila na klasiku, i když její hlavní chod, vepřová plec na smetaně s domácím houskovým knedlíkem, není zase až tak frekventované jídlo. A na oplátku jí Maria zkritizuje knedlíky. Jarmila bude Marii konkurovat stejným předkrmem, sýrovou roládou, podobnou polévkou, tentokrát poctivým vývarem z hovězího žebra. A sladká tečka je také z rodných luhů a hájů – babiččina bábovka. Energii vloží i do úkolu týdne, rýžového pudinku – chce to jen nesplést si cukr a sůl… Jako zábavu si poslední hostitelka pro kolegy připraví hru na kytaru a písničky v podání svého kamaráda Petra.

Sůl místo cukru!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.