Seriály a filmy

10. srpna 2016 19:00

Petr je příznivcem polotovarů a umělých dochucovadel!

Jako kdyby hosté z prostředka týdne chtěli splnit úkol týdne už svým menu, protože trend ve vaření klasických českých jídel pokračuje.

V malém bytě Petrovy přítelkyně ve Studénce se podává další vývar, španělský ptáček s bramborovou kaší, večeři zakončí mramorová bábovka. To všechno si snad dá i Abi, který nedostane slaninu a párek v závitku bude drůbeží. Co se mu ale nebude líbit, to je kostka ve vývaru, protože na rozdíl od Petra není přítelem umělých dochucovadel a polotovarů. Základem na játrové kapání je koupená zavářka – a k tomu hostitel předvede malý fígl. Petr, zvyklý stravovat se na montážích a jíst hlavně lžící, se s tím moc nepáře. Sardelová vejce nejsou sardelová, ale tuňáková, uvařená natvrdo a potřená koupenou pomazánkou. Pozná to někdo? „Já jsem blafoval, takže je to blaf,“ přizná se bezelstně hostitel, který přitom ale umí vařit.

Abi už je opravdu naštvaný!

Koncovka tomu však chybí. Ke španělskému ptáčku, který je sám o sobě prý chutný, patří i dobrá omáčka, místo ní jsou ale na talíři stopy bezbarvé břečky. Bramborové placky a prý i bábovka jsou místy připálené. Petr má slabiny též jako hostitel – například aperitiv v mrazáku zmrznul. Těšil se na Abiho, má k tomu ale důvod? „Smrdí mi to,“ zmrazí ho Egypťan hned u předkrmu… Ale i Petr má pro něho překvapení – cibuli v polévce. Proč se do Petra pouští jen Abi? Je to tak snadný terč, že je ho ostatním líto? Kdo se dokáže napít minerálky z prázdného korbelu? Je to taková „petrovina“, naráží na hostitelův specifický druh humoru Aleš, který uvaří jako poslední.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.