Poznají v Prostřeno! domácí knedlík od kupovaného?

Jitka si k segedínu připraví malý chyták pro ostatní gurmány. Odhalí, který knedlík koupila a který sama udělala? Dívejte se v úterý od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Po francouzském pondělku přijde český úterek – a z ryze českého menu je nadšená zejména Veronika, ale těší se také masožravec Kateřina. Při vaření Jitka vysvětlí, že do vývaru nedává celer, protože ve školce ji učitelky nutily ho jíst a jí pak z něj bylo špatně.

Zauvažuje také nad tím, že segedínský guláš se jmenuje nejspíš podle „Seketínu“, který by mohl ležet třeba v jižních Čechách. Odvážná teorie…

Hostitelka přivítá ostatní soutěžící ve svém bytě v Kyjově a přípitek bude tradiční – slivovice! Úkolem týdne jsou luštěniny a po pondělní čočce udělá Jitka humus, který podá k předkrmu, jehož hlavní součástí je plněná sekaná. A ta převážně chutnala, i když někdo by si ji dal spíš teplou na hlavní chod a s bramborovou kaší.

Polévka chutnala také, a zejména konečně všichni poznali, co je to prézlový knedlíček – ten seděl v talíři jeden, veliký, a například pro Kateřinu byl bez chuti. Jak by ne, když byl knedlíček ze strouhanky. Hlavní chod měl jednu zajímavost – hostitelka udělala málo knedlíků, a tak podala jak domácí, tak kupovaný knedlík.

A domácí chutnal samozřejmě více:

Podívejte se, jak ho Jitka dělala:

Jen zelí bylo v guláši málo a také papriky, na pohled to nebyl „segedín“, ale spíš ten „seketín“, jak uvedla na začátku Jitka…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.