Seriály a filmy

31. května 2016 19:00

Pozor na Katarínu, všechno poprská!

Servírka Simona (22) ze sebe nic nedělá, je všem sympatická a uvaří kohouta na víně.

Zůstaneme na Smíchově, kde v hezkém podkrovním bytečku žije s přítelem sympatická servírka Simona. Svoji práci má ráda a žádná zkušená kuchařka to není. Vařit se teprve učí, ale na jejím menu to nepoznáme, dokonce obsahuje hlavní chod, který vzbudí zvědavost. Je to kohout na víně s domácí bramborovou kroketou. Simona překvapila. Během vaření ji stihne několik nepříjemností, docela ošklivě se pořeže, doma jí chybí káva a musí poprosit kamarádku, aby jí donesla nejen kafe, ale i vanilkovou zmrzlinu a hlavně náplast, tu potřebuje nejvíce.Také trochu zápolí s moderním sporákem, s nímž zatím nemá moc zkušeností a který nemůže nastartovat.

Dostane se do časového skluzu, takže svůj hlavní chod, kde by měly být ještě houby a slanina, ne zcela dokončí. Blance to nevadí, ta nejí žádné houby. Předkrm – italský tataráček – uvítá každý. Hráškový krém je pro Blanku příliš hustá „kajda“, ale většině chutná. Zklamáním kohouta je, že chutná skoro stejně jako kuře, ale omáčka i krokety se hostitelce povedly. Hezký pohodový středeční večer nepokazí ani nepovedená čokoládová pěna. Dojde i na osobnější témata a hovor u stolu obstarává po celý týden bez problému Katarína, které je někdy až moc. S Martinem jsou oba slovenského původu, zkusí proto malou lekci slovenštiny, tu ale neocení ani pamětnice Blanka.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.