Proč pondělní hostitel v Prostřeno! rezignoval na játrové knedlíčky?

První premiérový týden s pořadem Prostřeno! si nachystal pro své diváky lahůdku – skupinu čtyř mužů a jediné ženy! Jak se mezi nimi bude cítit pohledná blondýnka? Hádal by někdo do křehké dámy, že bude největším taktikem týdne?

Miroslav, Peter, Irena, Václav a Pavel – v tomto pořadí nám bude vařit sympatická pětice soutěžících, ale pravidelný divák pořadu Prostřeno! už ví, že prvnímu dojmu rozhodně nelze věřit. Na první pohled přátelský a otevřený člověk mezi svými kolegy u stolu se často odmaskuje před kamerou, kde je sám za sebe, a především při závěrečném hodnocení. V tomto dílu se do role největšího taktika vžila jediná žena týdne, Irena. Živí se kromě jiného tím, že je komparzistka – a tak jí hraní si na kamarádku nejspíš nebude dělat problém. Ovšem minimálně jeden muž Irenku prokoukne a ona sama přehodnotí v průběhu týdne svůj postoj, který prostě není úplně sportovní a není fér. A dokonce se i přizná! Nicméně zpátky už své bodování za první dva dny vzít nemůže…

Dívejte se od pondělí do pátku v 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Mirek (41) je sice sportovec, ale jako kuchař se okamžitě vzdával!

V pondělí bude pln očekávání otevírat dveře svého bytu zatím neznámým lidem Mirek. Mirek se se svou manželkou a synem přistěhoval do Prahy ze Slovenska, žijí zde už nějakých dvanáct let a Mirkova čeština je opravdu skvělá. Z Mirka vyzařuje pohoda a je zjevné, že si s ničím příliš hlavu nedělá. Rodině zpravidla nechutná to, co uvaří, prý je to moc zdravé.

Tak se Mirek rozhodl nedat se a vyzkoušet, jak bude chutnat jeho hostům. O úkolu týdne, kterým jsou vdolky a koblihy, prohlásí, že to zase tak těžké nebude… Možná si svými slovy trochu naběhl, protože v kuchyni mu vše úplně hladce nešlo. Sem tam pobaví svým výrokem, jako např. že neví, na co se dávají do husy jablka… „Proč se tam jablko dává, to nemám žádnou představu, protože já to nikdy nejím!“ Čedarová pomazánka, do které Mirek přidal i olomoucké syrečky, někomu zachutná, na někoho bude výrazná chuť syrečků příliš intenzivní. Po spíš vlažném přijetí předkrmu přijde polévka – Mirkovi se ale nebude chtít vařit voda, a tak hostům oznámí, že polévka bude bez knedlíčků. Na jejich naléhání, že si počkají, nakonec knedlíčky udělá.

Proč?

Ovšem těsto na lokše, které jsou přílohou k pečené huse, spolupracovat opravdu nebude, a tak hosté dostanou jen kachnu se zelím. A to se v bodování jistě promítne…

Úterý: Peter (33) je stejně jako Mirek ze Slovenska!

Peter je mladý muž, estét – jeho byt je sice malý, zato vychytaný do nejmenších detailů. Peter je číšníkem v „lepší restauraci“, jak sám říká, a na své hosty chce udělat dojem kromě skvělého jídla i servisem, který jim poskytne. Ovšem jeho cíle v některých ohledech nevyjdou úplně podle očekávání, Ireně se například nebude líbit, že je Peter profesionál, a tak má oproti ostatním výhodu. V dalších dnech z hovorů vyplyne, že i ostatní soutěžící jsou podobného názoru, bude je zajímat, zda Peterovi radili s recepty v práci (prý ne) a zda měl půjčené nádobí (to prý ano). Jako předkrm hosté ocenili dobře udělaného lososa, ale ratatouille už tolik nezaujalo, zejména Pavlovi zeleninka příliš nejede. Na hlavní chod hosté čekali déle, než je bavilo, nicméně rizoto jim všem chutnalo, i když pečená dýně v něm byla na někoho dost sladká. A při hlavním chodu došlo na debatu o taktice a bodování – pánové se shodli na tom, že by uvítali, kdyby všichni hodnotili férově a podle spokojenosti, Irenka se při jejich slovech cpala rizotem a ukončila debatu slovy, že všechny výhra motivuje. Na kameru pak přidala relativně vtipnou tečku: „Já to hodnotím jako ve škole. Všichni jsou jedničky, tak jim dám jedničku!“ Kdyby jen pánové tušili… Jako dezert se podávala francouzská klasika, Crème brûlée, kterému někteří vytkli chybějící krustu na povrchu. A jako úkol týdne připravil Peter koblihy, ovšem ve skutečnosti to byly české kynuté buchty. Peter to náležitě vysvětlil – na Slovensku jsou toto prý koblihy…

Středa: Irena (45) je pohledná babička!

Ve středu se pánové sejdou u komparzistky Ireny a dojde na osobní témata – při šmejdení si pánové všimnou fotek a zarazí je skutečnost, že je Irena babička. A když na svou domněnku dostanou potvrzení, dočká se Irena komplimentu, protože na babičku opravdu nevypadá, je naopak velmi pohledná žena. Jeden z pánů dokonce přijde s názorem, že Irena je nastrčený člověk ze štábu, a není tedy ani obyčejná soutěžící jako ostatní. Dalším tématem u předkrmu, kterým je tataráček z uzeného lososa, budou děti. A Vašek odpověděl s jasným podtextem, že u něho asi děti nebudou, ale ne proto, že by o ně neměl zájem… Téma u hlavního chodu bude už tak trochu hrou na pravdu, kdy se Mirek s Pavlem zvídavěji, než bylo Peterovi příjemné, pustili do úterního hostitele. A opět došlo na taktiku a Pavel se nemýlil ve svém úsudku, že málo bodů by mohla dávat právě Irenka. Té se povedla polévka minestrone, ale telecí plátky by někdo uvítal v jiné úpravě, prostě když někdo chce, chybu si vždycky najde. A antipatie mezi Irenou a Peterem je více než zjevná.

Čtvrtek: Václav (25) pozve své hosty do bytečku o rozloze 40 m2!

Ve čtvrtek bude místo šmejdění „rozhlížení“ – protože Vaškův byt je opravdu mini. Nicméně i tak je útulný a hostům se v něm bude jistě hezky večeřet. Vašek má světové menu, které se všem bude líbit, jediný Mirek se v názvech trochu ztratí, prý je nezná – tak leda snad buchtičky s vanilkovým krémem. Irena sice prohlásí, že to je jídlo jako ze školní jídelny, nicméně naopak Pavel si je už jednou v tomto týdnu přál, a tak bude mít z Vaškova dezertu radost. Jako úkol týdne bude dělat Vašek bavorské vdolečky – a recept na ně mu pošle maminka, takže to bude rodinný recept! Jako předkrm budou tortilly, Vašek připraví domácí. Na předkrm se podávalo sushi, Vašek prohlásil, že takhle dobře se mu ještě nepovedlo, ale na hosty budou kousky příliš velké. Irena to například okomentuje slovy, že jeden kousek žvýká pět minut. A než Vašek servíroval druhý předkrm, v němž musel nakonec použít místo vlastních tortill, které se mu nepovedly, kupované, podával úkol týdne – bavorské vdolečky. Bohužel byly podle hostů slané… Nicméně sladká tečka byla, jak má být, a Pavlovi dukátové buchtičky opravdu chutnaly!

Pátek: Pavel (43) šel soutěžit místo své manželky, vyplatí se mu jeho odvaha?

Sympatický Pavel nejdříve představí svého dvacetiměsíčního synka Tadeáška a krásnou manželku Zuzanku, na kterou je zjevně velmi pyšný. Pak už po krátké obhlídce domu vyrazí na nákup a ostatní soutěžící s napětím očekávají, co on, masožrout, uvaří – a zelenina to opravdu nebude. A poté, co vykáže milovanou manželku pryč z obýváku, aby ho nemohla při vaření pozorovat, začne Pavel vařit. Přichystá v její nepřítomnosti jen předkrm, a už bude mít Zuzanku opět zpátky… Příprava všech chodů dopadla dobře – a hosté jsou hladoví za dveřmi! Jako polévka bude kulajda a Mirek se znalecky vyjádří: „Kulajdu znám, to je tmavá polévka a jsou v ní ryby…“ Tak to se asi úplně nestrefil… Předkrm, plněné stehýnko Izrael, celkem zachutná a Pavel se rozpovídá o tom, jak se dostal do Izraele. Kulajdu se ztraceným vajíčkem by hosté více ochutili, ale Irena ji dokonce ohodnotila jako méně zdařilou. A než Pavel připraví hlavní chod, který všechny nepředstíraně nadchne, bude ho čtveřice jeho kolegů svorně pomlouvat před domem. A bude toho v pátek ještě víc…

Nenechte si ujít první letošní premiérový týden s pořadem Prostřeno! a dozvíte se, zda zvítězila taktika nebo poctivost. Kdo si odnese výhru 50 000 Kč? Prozradíme, že si je výherce celé neodnese, protože se rozdělí! A s částkou, kterou každému dá, okomentuje velice trefně každého ze soutěžících!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.