Prostřeno! bude zase plné žen. Jak to jeden muž zvládne?

Na čtyři ženy a jednoho mladíka z Moravskoslezského kraje čeká docela náročný úkol týdne a jeden „zimní cheesecake“ a jedno „letní tiramisu“ a závěrečné překvapení pro vítěze. Naši slezští hrdinové budou muset péct, i kdyby nechtěli – tentokrát dezert cupcake.

Jak si s nazdobeným dortíčkem cizí provenience poradí? A jak si poradí s vlastními menu, které občas směřují do Itálie a v nichž převažují krémové polévky? Budou mít těžkou konkurenci: čtvrtá soutěžící je skoro poloviční Italka, na Apeninském poloostrově prožila půl života a italskou kuchyni má v malíku. Vyhraje krásných 50 000 korun nejstarší účastnice, nebo je v záloze někdo šikovnější? Třeba jediný muž týdne Martin, který sází na svoji taktiku? „Zatím se tváří jako roztomilý klučina, který si myslí, že mu to žereme,“ říká Adina, která Martina brzy prokoukla.

Pondělí: Dvojnásobná maminka Monika (29) připraví večer klidný možná až moc

První hostitelka Monika připraví své oblíbené a poměrně lehké, zčásti italské menu. Její havířovský byt je spíš strohý, nezařízený, na ostatní působí neútulně. Hosté jsou rozpačití z velkých těstovin v polévce, úvodní salát nadchne jen milovníky česneku a hlavní chod je vysušený; hosté by klidně oželeli olivy a dali si radši šťavnatou krkovičku po česku. Záhadou je zatím úkol týdne. První večer se u stolu vedou hovory téměř jen o jídle, Adina se svěří s tím, že dodržuje bezlepkovou dietu, ale nijak na své soupeře netlačí, aby se jí přizpůsobovali. Hosté se zatím spíš okukují, zájem vzbudí nejstarší Iveta, která prozradí, že tuzemskou kuchyni vaří jen krátce, protože od devatenácti žila v Itálii, kde se také učila vařit. Zábava je také o jídle a večer korunují výtečné a osvěžující věnečky, které mají k úkolu týdne, který se též povede, vlastně nejblíže.

Poslední muž byl toužebně očekáván:

Proč nebyli ostatní nadšeni z hlavního chodu:

Úterý: Učitelka Adina (28) vaření doslova miluje a prokáže i organizační a pěvecký talent

Mladá maminka na mateřské dovolené působí křehce, energicky i vesele a je jasné, že dlouhovlasá bruneta Adina bude silná soupeřka. Navíc ji moderní gastronomie zajímá a podle toho vypadá i její menu, na němž soupeře zaskočí slovo batáty. Ale i nevšední polévkový krém ze sladkých brambor je chutný, vlastně připomíná dýňovou polévku. Kreativní Adina k vaření přistupuje s fantazií, takže svoji paštiku ozvláštní máslovým přelivem, pečené kachní stehýnko chutí hrušek a bílého vína a „zimní cheesecake“, který vzbudí hodně otázek, vůněmi skořice, vanilky a jablek. Kdo se zatím jeví jako větší taktik? Adina, nebo Martin? Hostitelka nepodcení ani zábavu. Rozjede to s ukulele a pochlubí se pěkným hlasem a hudebním talentem.

Středa: Proč se studentka Denisa (23) nemůže na vepřovou panenku už ani podívat?

S rizikem, že ji to bude stát pár bodíků, pozve vysokoškolačka Denisa hosty do otcova bytu – u ní v garsonce není k hnutí a chybí tam i trouba. Začátek středeční hostiny je spíš jednoduchý, ale večírek postupně graduje a dezert vyvolá záchvaty smíchu. Slíbená sýrová variace je variací jedinou a zeleninový krém je oblíbená rodinná polévka, která nezklame. Denisa spoléhá na hlavní chod a všeobecně oblíbenou vepřovou panenku, kterou pilně trénovala a naložila si ji už dva dny předem. Proč už ale na panenku nemá chuť? Poněkud se jí přejedla. Pro nový kontaktní gril, který chtěla s rodinou vyzkoušet, si domů nakoupili asi pět kilo masa, aby byl výsledek dokonalý. A možná i bude… A proč vzbudí závěrečná barevná dobrota výbuch smíchu? Protože je sice dobrá, ale barevná vážně není! Skoro černobílá… To akční zábava – ukázka bojového umění – bude podstatně barvitější!

Čtvrtek: Poloviční Italka Iveta (50) logicky vsadila na italské menu a hosté se „ ztrácejí v překladu“

Paní Iveta, která prožila pětadvacet let v Itálii, kde se dvakrát provdala a porodila čtyři děti, má menu, co soupeři ani neumějí přečíst. Iveta zamíchá zajetým scénářem večírku a začne populárně-naučnou zábavou – prohlídkou petřvaldského muzea. Teprve pak pozve hosty domů. Část jejího bytu tvoří šatna. Ale co by to bylo za Italku, kdyby neměla šatnu? „Hadry jsou druhý život Italů,“ uhodila Adina hřebíček na hlavičku. Hosty také zaujme Ivetina sbírka čarodějnic a modelů motorek, kterým holduje její třetí muž. Co ale budou říkat na menu s lilky na parmský způsob, salát se sépiemi a milánský hlavní chod: telecí kolínko se šafránovým rizotem? Tiramisu nesmí chybět, ale bude to jeho letní verze s lesním ovocem. Hostitelka chce, aby soupeři ochutnali různé pokrmy italské regionální kuchyně. Iveta si při vaření trochu popláče, protože se jí stýská po dětech, které zůstaly v Itálii. Nálada je poněkud stísněná a Iveta udělá chybu. Zapomene opláchnout nasolené lilky. „Předkrm byl hodně slaný, ale nebyl nepoživatelný,“ úvod to není šťastný. A v jinak dobrém bramborovém salátu z Ligurie je bohužel poněkud gumová sépie. „V salátu jím potvory poprvé,“ přizná Martin, který se jen utvrdí ve svém nelichotivém názoru na mořské plody. Žluťoučké šafránové rizoto a ossobuco je zatím nejlepší chod, ale v Itálii tak oblíbený morek někdo sice ochutná, ale láska z toho nebude. Iveta bohužel nestihla úkol týdne. Kolik bodů ji to bude stát?

Pátek: Pracující student Martin (23) si ženský kolektiv přál a doufá, že s vlastní taktikou vyhraje

„Myslím, že tohle menu bude vítězné, jelikož je složité a jsem jediný chlap, tak by to mohly ocenit,“ věří si Martin v ženském kolektivu. Šanci má, určitě nevaří poprvé a menu s hovězími líčky je lákavé. „Moje taktika byla roztomilý, nekonfliktní kluk, usmívat se, dělat, že nic nevidím – a nakonec všechno završit výhrou,“ přiznává Martin na kameru. Jak mu tato taktika vyjde? Při úvodním přípitku je hostitel tak nervózní, až z toho skoro koktá. Nemá jednoduchý úkol – karamelový cupcake připálí, ale dokončí. A protože je to tichá voda, dámy podrobí Martina výslechu, až je rudý i za ušima. Umělecký dojem z předkládaných chodů je výborný, ale chuťově je to o něčem jiném. Předkrm je mdlý, polévka hustá a přeslazená, stejně jako švýcarská roláda. Favorizovaným líčkům bohužel chybí koncovka – doladit omáčku. Poněkud nehygienické střílení šipek indiánskou foukací technikou ale ženy možná inspiruje, aby si tuto kratochvilnou hru zakoupily pro vlastní zábavu s rodinou.

Kdo to tentokrát vyhraje? Pozor, pro vítěze moravskoslezského Prostřeno! má televize Prima ještě bonus! Účast na květnovém FRESH festivalu, kde může předvést něco ze svého kulinářského umění. Dívejte se od pondělí do pátku v 18 hodin na Primu!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.