Šopák ve formě pěny postříká v Prostřeno! všechny soutěžící

Prostřeno - Pěna ve výstřihu

Kristýně se sice povede transfomovat v rámci molekulární kuchyně šopský salát do pěny. Při servírování ovšem nastane menší chybička... Dívejte se ve středu na Primě od 18 hodin na Prostřeno!

Po masovém maratonu přijde ve středu zvrat. Přestože Kristýna pracuje v úseku masa a uzenin ve farmářském obchodu, sama maso z etických a ekologických důvodů už rok nejí. Ale není nekompromisní a ochutnává…

Vaří v holešovickém bytě své expřítelkyně, která ji do pořadu hecovala, ale přihlásila ji do něj až současná partnerka. Jak dopadne její šopský salát zhmotněný do pěny? Bude to na sprchu? Proč je v Bářině výstřihu místo na talíři? Příliš natlakovaná pěna?

Jak Kristýna připravovala "šopák"?

„Ze začátku mě to vyděsilo, ale na konci jsem byl rád, že jsem zúčastnil něčeho tak zajímavého, jako je molekulární šopský salát, podávaný až takovou superformou,“ baví Jakuba. A co chuť? Zatím nejlepší pokus! Jak se Kristýně povede její veganské menu, které je alternativou k tradiční české kuchyni?

Výpečky nebudou samozřejmě vepřové, přesto je možnost srovnání s včerejší večeří u Marka; zde s bramborovým knedlíkem bez vajec a s bílým, bohužel velmi kyselým zelím. „Některé kousky byly od sójového masa skoro k nerozeznání,“ chválí hlavní chod Barbora.

Kvalita bio zeleniny se projeví v intenzivní chuti jednoduché polévky a domácí ovocná zmrzlina je asi nejlepším chodem středeční večeře. A alternativní je i zábava – výroba papírové peněženky pod dozorem kamarádky z neziskovky.

Jako chuťovku připravila Kristýna slunečnicovou pomazánku:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!