Ta omáčka se v Prostřeno! moc nepovedla. Vypadá prý jako exkrement!

Prostřeno! - Přeliv vypadá...zvláštně

Slovák Michal (28) je kliďas, který zkombinuje slovenskou a moderní světovou kuchyni. Sklidí úspěch, nebo u něj hostům chutnat nebude? To se dozvíte ve čtvrtečním Prostřeno! v 17.50 na Primě.

Inženýr Michal, který pracuje v Mladé Boleslavi a pochází z Banské Bystrice, nás pozve na Prosek, kde žije. Kdo si v jeho malém bytě přál ochutnat něco ze slovenské kuchyně, dočká se, protože „šmirkas“ je pomazánka z brynzy, másla, červené papriky a cibule.

Rillettes je zase francouzská specialita z tučného masa, v tomto případě z kachny. Tuhle „nátierku“ si hostitel připravil předem, protože se dělá hodiny. Která bude lepší? K oběma upeče domácí pečivo. Michal, zdá se, u vaření rád riskuje. Opakovaně se prý pouští do receptů, na nichž už pohořel. Odvaha mu nechybí. Bude risk tentokrát zisk?

Co bude slíbeným překvapením v dýňové polévce?

Granátové jablko a sýr, ovšem servírované zvlášť. Každý čeká, že Vojta, kterému se jeho vaření nepodvedlo, bude zase neúměrně kritizovat a hledat chyby, ostatně to přiznává sám. Tentokrát jen olízne polévkovou lžíci a konstatuje, že dýňový krém je sladký a hlavně studený, ostatní názory se různí. Proč se venkovní zábava pořádá ještě před hlavním chodem? Co si vyžádalo změnu programu?

Bobová dráha, na níž se žaludky soutěžících pěkně natřesou a také jim vytráví na hlavní chod. Ale musí si počkat na panenku s parmazánovo-švestkovou omáčkou, ta ale nevypadá moc vábně (podle Anety dokonce jako exkrement), a gratinovanými smetanovými brambory. Vyplatilo se to čekání? Maso je trochu tuhé. To čokoládová pěna s malinami je naservírovaná úhledněji než hlavní chod. A úkol týdne hostitel zvládl s grácií i vtipem a ani se u přípravy tamaki sushi nenadřel…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!