Seriály a filmy

24. května 2016 19:00

Tak je to studené, nebo ne? Tohle stojí za to!

Když přijde řada na Miroslavu (26), která nikoho nešetří a na všechno má vlastní názor, sama žádá o kritiku. Jak si s ní poradí?

Po včerejší večeři u Sabiny si přísná a rázná kritička Miroslava myslí, že na ni nikdo nemá. Vrátí jí ustavičné rady a kritiku soupeři, kterým leze středeční hostitelka na nervy? Bojí se jí ostatní, jak předpokládá? Soupeři ji považují především za největší taktičku, které jde vzhledem k okolnostem o výhru nejvíce. Mirka má tři dcery a je v rozvodovém řízení. Po sedmiletém manželství si myslí, že muži jsou jako děti, a přestože je s dětmi sama, prý jí odpadla spousta starostí. Mirka je prostě samostatná a sebevědomá. Předvede to i během vaření a organizování své večeře? Ráda peče dorty, v tom se cítí hodně silná.

Jak dopadne skoro profesionální dort podle hostitelčina vlastního receptu s jahodami flambovanými ve slivovici? Na předkrm chystá tři pomazánky a tři druhy domácího pečiva. „Myslím si, že největší úspěch bude mít květáková pomazánka, protože nikdo nepozná, z čeho je vyrobená.“ Čerstvé pečivo je výborné. Už k přesolenému i nasládlému vývaru po spoustě zeleniny mají ale hosté výhrady. Co všechno skončí v závitku na hlavní chod? Hodně utřeného česneku, je v něm zelí a slanina. Budou Mirčiny bramborové knedlíky lepší než ty včerejší? Budou, ale jídlo je prý skoro studené. Mirka vysvětluje, proč se to stalo, ale Petr si myslí, že dobrý hostitel by si neměl dovolit přinést na stůl vychladlý pokrm. Jak zvládne zkušená kuchařka Miroslava kritiku ostatních? Kolegy k ní přímo vyzývá, prý si jí bude vážit… Ovšem za svým si stejně stojí, jídlo obhajuje ze všech sil a kritiku přijímá „jen tu oprávněnou“. Výhrady jsou vlastně zbytečné, aspoň pro Pavlu. Prý jen samé výmluvy, výmluvy, výmluvy… Mirka se umí pochválit a ostatní jako by neslyšela… Zklidní soupeře kreativní zábava, kterou si vymyslely s nejstarší dcerou? Mirka nenechává nic náhodě, jen radí, sama se však plnění květináčů neúčastní a hosté si připadají jako ve školce. Pavla se baví, ale asi jinak než by se hostitelce líbilo…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.