Seriály a filmy

20. září 2016 19:00

Tolik sebekritiky jste v Prostřeno! ještě neviděli! Je to taktika?

Marie (43) chce vyhrát, ale vlastní jídlo si sama nesmyslně shazuje a kritizuje.

Za třetí hostitelkou se vypravíme do obce se zvláštním názvem Tři sekery. Soutěživá Maruška chce jistě vyhrát, ale hlavně si chce dokázat, že umí vařit. Nakonec ale nebude bůhvíjakou taktičkou, jak ji mnozí podezírají, protože si jako největší kritička vlastní večeře vystačí sama. Proč to dělá? Vezme její sebekritika soupeřům vítr z plachet? Přitom návštěva je spokojená a baští o sto šest. Marii se ve výsledku nelíbí příloha k jejímu hlavnímu chodu – smetanové brambory, radost jí také kazí pracný dezert z čokoládových kaštanů.

Příprava dezertu, krém se lehce srazil

Prý se jí chce dokonce omdlít nad sraženým krémem. Moučník, který Maruška peče poprvé, nakonec dopadne lépe, než se zdálo… Dezert ji tak vykolejil, že úkol týdne splní jen napůl. Také je nespokojená s kachním vývarem, i ten prý dokáže lépe. Předkrm – ledový salát s rukolou, žlutým cukrovým melounem a parmskou šunkou – je lahodný, ale některé suroviny musí hostitelka nahradit a improvizovat. Kdo je větší hráčka, Marie, nebo Martina? Martina se u jídla spíš směje Zdeňkovým poznámkám než jí, je vybíravá, Marii se prý zdá až zákeřná. Přesto ale Martina kachní vývar pochválí a není sama. I Pavel uzná, že polévka je mnohem lepší než ta jeho včerejší ze slepice. Úspěch má i hlavní chod – kotlet plněný sýrem, mletým masem, zeleným hráškem a karotkou se smetanovými bramborami. Nebyl vysušený ani přeplácaný. Následuje klidná zábava a nakonec sama hostitelka, původně nespokojená se svým výkonem, svůj večer považuje zatím za nejlepší.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.