Seriály a filmy

30. ledna 2017 19:00

Upíři v Prostřeno! Bude se pít krev!

Energická důchodkyně Jarmila (63) vsadí na domácí vydatnou kuchyni a upíše duši ďáblu.

Po vařícím mladíkovi se vařečky chopí nejstarší a zkušená hostitelka Jarmila, která bydlí v domě se zahradou dvacet pět kilometrů od Brna. Mezi českomoravské speciality, pro které se rozhodla, musí zařadit také jednu pražskou. „Co ti Pražáci žeró?“ zajímá ráznou hostitelku. A najde si zase něco z masa, kterého je v jejím menu už tak dost. Poctivý jídelníček obsahuje většinu surovin domácích, včetně dvou kachen z vlastního chovu a samozřejmě vajíček, všechno zpracované poctivou ruční prací, sílu v paži Jarmila ještě má.

Názory upíra

A taky se nebojí legrace, včera ji zřejmě inspiroval Oldřich, dnes ona přivítá své hosty v masce upíra. Oldřich v úterý dorazí také jako upír, ale už je mu aspoň vidět do obličeje. U stolu se tak sejdou tři hosté a dva upíři. A to ještě není konec – paruky a převleky budou také součástí zábavy. Bude pít hostitelka svým hostům krev? Občas trochu ano, Jarka se totiž s ničím a s nikým nepáře. Ohledně příborů a skleniček je u stolu zmatek, na dně sklenic zůstal citron po přípitku, Kolem „sekyrkové polévky“ je spousta dohadů, zdá se, že tuhle pohádku nikdo moc nezná. Ani předkrm ani chuť rustikální polévky „co dům dal“ hosty moc nezaujme. Hlavní chod s kachnou, cuketovým zelím a kynutým knedlíkem je dobrá pořádná porce, nejvíce problémů způsobí kuchařce dezert. Nejprve hledá Jarmila šlehačku a roláda, kterou peče už tolik let, nejde odlepit a srolovat. Sama nechápe, kde se vloudila chybička. Ztratily se i dva dezertní talíře. Mohou za to temné síly? „Tebe mi byl čert dlužen do domu,“ vynadá nakonec Jarka Oldřichovi. Jaké výzvě bude ještě čelit? Upíše svoji duši ďáblu?

Honislav

Upír chce krev


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.