Seriály a filmy

7. června 2016 19:00

Už jste někdy malovali poslepu? Tak se dívejte ve středu!

Nezadaná Nikola (22) by se už prý mohla klidně vdávat, jak umí dobře vařit.

Mladá designérka Nikola má sice na začátku svého vaření pár problémů, ale výsledek jejího snažení nakonec příjemně překvapí i ji samotnou. V závěru svého večírku by si snad přidělila až deset bodů! Je to o to příjemnější, že se chvílemi trochu hroutila a pak si myslela, že se snad opije a večeři ani včas nestihne. Nakonec ale trochu uřícená hostitelka ještě vystřihne senzační úkol týdne podle receptu své ruské maminky.

Šikovná Nikola se ale hlavně pustí do české klasiky a začne hezky naservírovanou paštikou s mandlemi na portském víně s tymiánem a rozpečenou bagetkou. Následuje třetí a asi nejlepší vývar týdne, zlatým hřebem večeře je svíčková pečeně s karlovarským knedlíkem. Nikola na hostech nešetří, půjde skutečně o pravou hovězí svíčkovou. A málem to nedopadne dobře, protože houstičku, kterou si Nikola sušila v troubě na knedlík, omylem téměř spálila. Přesto si s hlavním chodem poradí tak bravurně, že hosté mají skoro boule za ušima a rádi by si ještě přidali, jenže knedlík už došel. Prázdné talíře mladou hostitelku samozřejmě těší, i když piškotová roláda s mascarpone a jahodami už takový potlesk nesklidí. Hosty pobaví kreslení poslepu, řeč i víno proudí, zábava u stolu bude zase pěkně rozjetá. A nejvíc je slyšet Katku, nebo ji někdo překřičí? Martin to nebude, ten se prý skoro nedostane ke slovu…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.