V Prostřeno! bude hostitelka vařit s papouškem na rameni. No tohle!

Prostřeno! - C1

U Martiny (39) jde gastronomie poněkud stranou a u stolu se začnou řešit drsné osobní příběhy. Hostitelku to zrovna dvakrát těšit nebude, ještě že má na rameni svoji pestrobarevnou ptačí oporu. Sledujte ve středu od 17.50 na Primě Prostřeno!

Ve středu vaří Martina, u níž to trochu vypadá jako na arše Noemově. Přítel a její početná fauna jí prý pomáhají přenést se přes smutné zážitky. Podle Martiny dokážou být zvířata vděčnější než děti. Poměrně dost nervózní hostitelka bydlí v domečku a největší kamarádka – papoušek – sedí při vaření kuchařce na rameni.

Je to pohodlné? Moc ne, v kuchyni budou trochu zmatky a u stolu se víc než jídlo budou řešit pohnuté osudy. Zase chybějí příbory a následuje i dlouhé čekání. Po chutné a lehké sýrové roládě s celozrnným pečivem následuje lehce přesolená hovězí polévka a připálený makedonský řízek.

Jaký rozdíl je mezi vídeňským a makedonským řízkem? Maso z kuřecího horního stehna je ochucené hořčicí a česnekem a obalené v drcených lupíncích, ovšem roztržitá hostitelka zapomněla na šunku, která tam také patří. Ostatně, hlavní chod je premiéra. Benefitem šopského salátu je zelenina, kterou si Martina sama vypěstovala na zahrádce.

Moučník „pudinkový pohár s banánem, domácí zmrzlinou a čokoládou“ má k dokonalosti daleko. U stolu padají výčitky, ani slzy nechybí, nejde ale o jídlo, nýbrž o generační střet, Bohunka je zvyklá se ze všeho vymluvit a mladá Alice jí připadá nezkušená, aby jí mohla rozumět.

Podívejte se sami na to "drámo":

Rozežene mračna zábava tak trochu jako na pionýrském táboře?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!