Vanilkový nebo vanilinový cukr? V Prostřeno! se kvůli tomu skoro pohádají

Prostřeno! - Vanilkový nebo vanilinový cukr?

Studentka Michaela (17) má tah na bránu a navzdory mládí u plotny docela zaválí. Dokážou to ostatní ocenit? To se dozvíte v úterý v 17.50 na Primě v Prostřeno!

V úterý se k plotně postaví budoucí kadeřnice Michaela, která ještě nesmí alkohol. Nezletilá hostitelka to chce starším soupeřům ukázat. A Míša válí už od prvního sousta.

Její moderní meníčko nabízí hodně barev a chutí. K hlavnímu chodu – lososu na másle a kuřecímu špízu – budou jako bonus dva dipy. K tomu Míša upeče plný pekáč pestré zeleniny včetně brambor ve slupce. Martinovi vadí, že ryba je obalená v mouce, pokládá to za zbytečné.

„Je to takový český nešvar,“ míní. V úvodním salátu z pečené řepy bude rukola, mandlové lupínky, pomeranč i kozí sýr, jehož chuť zjemní med. „Všechno do sebe fakt sedlo, měla to dobrý.“ Jako polévka bude krém z mrkve, zahuštěný bramborem.

Krém se zázvorem hosty tak rozparádil, že Irena dostane od hostitelky katalog kulturistů z 80. let, aby se pokochala vrstevníky. U stolu se totiž probírají idoly doby a ty se vzhledem ke složení soutěžících dost liší.

Ani poslední smetanový pohár nevypadá vůbec zle. Dalším bonusem je prostředí hezkého domu se zahradou a bazénem, kde studentka Michaela žije s rodiči. A zahradu si všichni užijí při kuželkách… Hostitelka je spokojená a „narvaná jak taška do Chorvatska“. Míša chce vyhrát jako kdysi její maminka, vyjde jí to?

Mudrlant Martin opět perlil:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!