Vánoční Prostřeno! bude tento týden plné gurmánských specialit a přátelské atmosféry

Pokud máte někdy při sledování našeho pořadu dojem, že spolu lidé nevydrží bez konfliktu déle než jeden den a od toho druhého už začnou negativní nálady pomalu doutnat, zažijete něco nevídaného!

Ano, ještě existují lidé, kteří se sejdou opravdu jen kvůli tomu, aby se s někým seznámili, poznali zajímavá jídla a zažili něco nového! Přesně taková je totiž skupina našich soutěžících a tři dámy a dva muži, kteří nás pozvou do svých domácností převážně v Libereckém kraji, nás přesvědčí o tom, že lidem nejde v první řadě jen o výhru za každou cenu. Nicméně i tak zůstává pro tento týden štědrá odměna 50 000 Kč pro nejlepšího kuchaře!

Sledujte vánoční Prostřeno! od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Primě.

Pondělí: Gabriela (25) procestovala kus světa, a ve svých pokrmech ho tak představí i svým hostům

V pondělí nás pozve do svého nového rodinného domku manažerka Gabriela a své menu založí kompletně na zahraničních specialitách – slovenské pidzizubky jsou vlastně jednohubky, ty až tolik nikoho nepřekvapí, ale penízková polévka už zaujme a zachutná mnohem více, a především hlavní chod, skandinávská mňamka, předčí očekávání – podávat se totiž bude dva dny pečená kýta ze selete, tradiční finské vánoční jídlo. Ovšem k němu připravované brambory budou dlouho tvrdé, a tak se hostitelka rozhodne začít zábavou – která bude současně i úkolem týdne. A jaký je to tedy úkol? Vánoční pohlazení! A fantazie je už zcela ponechána na hostitelích, jak si poradí. Pondělní večer se ponese v duchu klidu, pohody a příjemné atmosféry, která bude příznačná pro celý týden.

Co mají soutěžící rádi na Vánocích?

Úterý: Martin (46) pojme své menu jako vzpomínku na maminku a poděkování jí

Martinovi před rokem zemřela maminka, a tak tento sportovec a známý fotograf pojme svou účast v pořadu Prostřeno! jako příležitost na maminku zavzpomínat – připraví pokrmy, které mu maminka chystala a které má rád, a ke každému připojí nějakou vzpomínku na maminku, skutečný příběh, kterým ji svým hostům přiblíží. Jako správný kuchař Martin také ukáže, že zužitkuje surovinu úplně celou – jako hlavní chod budou pečená králičí stehna, a tak na polévku použije zbytek králíka. I když Martinovo nejoblíbenější jídlo je králičí polévka – že by tedy prvním výběrem byla právě ona a podle ní hostitel určil hlavní jídlo? Zkuste se sami rozhodnout – v každém případě se vánoční hostina bude podávat v malebné chaloupce, kam Martin své hosty pozve.

Středa: Zdeňka (38) pojme úkol týdne asi nejoriginálněji, jak se komu kdy povedlo!

O Zdeňce se hned úvodem týdne dozvíme, že má ráda zvířátka, a tak si raději pochutná na zelenině než na jejich mase – nicméně vegetariánka není, pouze se obejde bez masa a nikdy by nezabila a nesnědla zvíře, které mají doma. A protože Zdeňka žije se svou rodinou na venkově, zvířátek okolo sebe mají opravdu dost, hostům se u Zdeňky bude velmi líbit. A menu? Sýrová roláda zachutná, ale nepřekvapí. Rybí polévka naopak zaujme velmi a zkusí ji i Gabriela, která se jinak rybám brání. Pečená kachna bude připravená speciálně – bude pečená s hruškami! A to nejzajímavější? Úkol týdne, vánoční pohlazení, Zdeňka pojme po svém – obejde hosty a jednoho po druhém pohladí – protože jsou přece Vánoce a všichni by na sebe měli být hodní!

Čtvrtek: Martina (38) připraví úplné gastronomické orgie!

Menu Martiny možná není ani tak složité jako spíš obsáhlé, a hosté budou mít obavy z přejedení. Nicméně Martina je naprosto jasně zkušená kuchařka a hostitelka, která přesně ví, jak správně pohostit! Začne jednohubkami z listového těsta a bude je mít opravdu krásně nazdobené. Místo polévky bude druhý předkrm, tentokrát teplý, a to gnocchi! Velkou radost bude mít Ladislav, který prý polévkový vůbec není, a tak mu polévka opravdu chybět nebude. Každé jídlo bude mít Martina krásně naservírované a bude chutnat, ovšem nejvíce podle reakcí u stolu vánoční kometa – dezert, pro který Martina připravila domácí zmrzlinu! Jak lze toto vše vůbec stihnout? Dívejte se a uvidíte!

Pátek: Ladislav (62) představí nefalšované krkonošské speciality

Zakončení vánočního týdne se bude odehrávat v krkonošské chaloupce u nejstaršího hostitele týdne, který se představí nejenom jako skvělý kuchař a hostitel, ale i jako všestranný kulturní člověk – dozvíme se například také, že Ladislav je jedním ze zakladatelů „Kabinetu kerkonošské slovesnosti“ a v krkonošském dialektu proběhne část Ladislavova večera. Zjistíme, že někteří z hostů vůbec netuší, co se skrývá pod názvy jednotlivých regionálních pokrmů, které má Ladislav na svém menu. Podávat se budou houbovec, sejkory, masiště s hlavatkou a flejškami a jako tečka na závěr? Poctivé kynuté buchty! Krása, nemyslíte? Kdo to všechno ale vyhraje? Nebo snad vyhrají něco všichni?

Zažijte podmanivou vánoční atmosféru s pořadem Prostřeno! Bude to letos naposledy a určitě se bude – tak jako vždy – na co koukat!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.