Zažijte v Prostřeno! výlet na Hanou a ještě do minulosti

O Moravě se říká, že jsou tam lidé dobromyslní, veselí a přátelští. Na první pohled taková bude i tato skupina soutěžících, ovšem jen do té chvíle, než přijde ke slovu závist.

A opět se přesvědčíme, že to, jaký je kdo kuchař, nelze hodnotit podle toho, jakého odborníka ze sebe dělá. Až vlastní počínání v kuchyni ukáže pravé mistry!

Pondělí: Michalův (24) večer bude ve stylu hokejového zápasu.

Michal je bývalý hokejista, kvůli zranění se mu ale věnuje už jen jako rozhodčí, a svůj večer tedy pojme tak trochu ve sportovní hantýrce a ve sportovním duchu. Spálí například dva bramboráčky na předkrm, a tak to hned ohodnotí jako 2:0 ve svůj neprospěch. Hosty pozve do rodinného domu svých rodičů, kde si s přítelkyní rekonstruují podkroví. Po přivítání, které bude pro všechny překvapením, že se sešli v poměru dvě ženy a tři muži, hosté prošmejdí Michalův byt a konečně se začne podávat večeře. U předkrmu bude hostům chybět příbor, Michal ho prostě nepřipraví, protože on je zvyklý jíst bramboráčky rukama. Že se to všem ale líbit nebude, to poznáme. Michal bude tak trochu roztržitý hostitel a nevšimne si například, že hosté nemají co pít. A téma hovorů? Například zazní, že ženy jsou mnohem zručnější než muži – Jiří přizná, že na jejich chaloupce vše dělá manželka a on raději uvaří.

Podívejte se na Michalovu svéráznou zábavu:

Úterý: Lucie (26) do všeho přidá spoustu koření, nebude to příliš?

V úterý nás pohostí učitelka mateřské školy, toho času na mateřské dovolené se svým synem. Ukáže nám, jak krásně umí malovat. Vaření jí také půjde pěkně od ruky, i když bude chvilkami celkem dost ve stresu, ale stejně jako předešlý den, i Lucie bude podávat předkrm bez příboru – a opět se to hostům nebude líbit. Škoda, že se Lucie nepoučila z Michalova prvního večera, bude ji to rozhodně stát cenné body. Do šumavské bramboračky dá Lucie místo pravých lesních hub žampiony. Petr bude kvůli tomu rozhodně nespokojený a nezachrání to ani domácí majoránka, které v polévce pro někoho bude příliš. Na hlavní chod má být podle menu steak, ale protože Lucie nejí hovězí maso, rozvine se u stolu debata na téma „co je to steak“. Jiří s Petrem se shodnou na tom, že steak má být hovězí, podle Veroniky je ale steak paličkou nenaklepaný kus masa – když se naklepe, je to už „plátek“. K masu se podávala bramborová bylinková kaše, a zejména pánům příliš chutnat nebude, bylinek v ní na ně bude příliš. Jiří přiznal, že býval voják z povolání, a přidal hned zajímavou příhodu!

Středa: Petr (38) přizná, že jeho přítelkyně už v pořadu Prostřeno! byla

Petr se bude první dva dny jevit jako velký znalec dobrého jídla, ke všemu bude mít nějakou kritickou připomínku, a tak jeho středa, kdy pozve hosty k sobě do velmi malého bytečku, v němž žije se svou těhotnou přítelkyní, bude velmi očekávána. Ovšem jako by byly předkrmy zakleté, Petr sice připraví vidličku, ale už ne nůž, a tak pečené kuřecí maso v anglické slanině bude opět s nedostatkem v servírování. Polévka, kterou bude rajská s rýží a sýrem, bude mít jedno velké minus – rozpuštěný sýr se hodně potáhne a nepůjde v podstatě nijak kultivovaně jíst. Jiří to vtipně okomentuje slovy, že je štěstí, že nikdo ze soutěžících nemá knír. Hlavní chod přišel Veronice příliš jednoduchý na přípravu, pro Lucii bylo maso poněkud tlusté. Atmosféra u stolu byla už ve středu o bod níže než předchozí dny a Petr se přiznal, že má dovařeno a začne ještě více taktizovat. Zábava se ale povedla, soutěžící se podívali do ruční papírny a měli k tomu i odborný výklad!

Čtvrtek: Veronika (43) doplatí na svůj příliš krásný dům

Veronika byla pozorná hostitelka, pozvala hosty do svého moderního domu, na který začaly narážky okamžitě poté, co se soutěžící sešli. Lucie okomentovala Veroničin dům slovy: „Cítím se tu jako mravenec u pana prezidenta, na mě to tu působí depresivně!“ Je zjevné, že ne všichni přijali Veroničino zázemí s tím, že by jí ho přáli, a nálada se tak od začátku držela v mírně podivné tónině. A k Veroničině smůle se jí nepovedlo zapálit nápoj, který si připravila jako přípitek a zároveň to byl úkol týdne. Jiří se k tomu postavil rozumně, Veronika podle něho dělala, co mohla, a bohužel to prostě jen nevyšlo. Petr si ale neodpustil komentář, že ho to zklamalo a Veronice by se to nemělo stát, zejména když je to její profese. Při šmejdění hosté opět komentovali moderně zařízený dům, na Lucii byl příliš luxusní, Michal okomentoval ložnici jako z výlohy obchodu, a pak už se podával předkrm. Veronika bohužel špatně nachystala příbory, takže dala svým hostům další příležitost ke kritice. Podávané chody měla Veronika krásně naservírované, ale například Petrovi nic moc nechutnalo. Jiří vyslovil podezření, že někteří soutěžící nejspíš taktizují – a to se nespletl!

Pátek: Jiří (54) pozve hosty na svou chaloupku

Jiří se nevydá nikam na nákup, všechny své suroviny jen pečlivě zkontroluje ve sklípku své chaloupky, který odhalí velké zásoby všelijakých dobrot. V kuchyni začne přípravou košíčků z listového těsta na předkrm, použije kupované těsto, snad to nikomu z hostů nebude vadit. Lucie se na uzeného lososa v předkrmu těší, prý má ryby ráda a uzeného lososa ještě nejedla. Hosté se v pátek sejdou v dobré náladě a budou příjemně překvapeni prostředím, kde se večeře podává – chaloupku v lese opravdu nečekali. Předkrm všem až na Petra chutnal, ten už se jako obvykle vyjádřil mírně kriticky. Polévku Jiří servíroval v krásné polévkové míse, ale trochu zmatkoval, a tak si někteří hosté nabírali polévku sami, někomu nalil polévku Jiří. Nicméně polévka celkem chutnala, největší nadšení večera ovšem sklidil guláš, podávaný v chlebu a ozdobený jedlovou větvičkou, protože šlo o lesnický guláš. A nekritizoval dokonce ani Petr! Palačinka na závěr chutnala a Veronika utírala ubrouskem zpocené čelo, hostitel celý večer opravdu prožíval a stres na něm byl vidět.

A kdo vyhraje? Můžeme prozradit snad jen to, že body budou celý týden velmi těsné a rozhodovat bude každý jeden bod!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.