Vikas dnes v Prostřeno! naservíruje pravou indickou kuchyni

O autentické kouzlo indického večírku třetího hostitele Vikase (29) se hodně zaslouží i jeho česká přítelkyně Johana

REPRÍZA Vystudovaný bakalář umění, prodavač bot a občas i bollywoodský herec Vikas, u nás také našel lásku a jeho přítelkyně se kvůli němu dokonce stala hinduistkou. Pomáhá svému partnerovi, kterého si chce brzy vzít na velké indické svatbě, s přípravou večeře i s češtinou. Hosty přivítá oblečená v tradičním sárí a všem rozdá i tečky na čelo. Nebude pro někoho té exotiky až moc?

Podívejte se na tradiční přivítání:

Kuchyně bude pochopitelně indická, bez hovězího masa, maso ale chybět nebude. Bude hned v předkrmu – smaženém kuřeti v cizrnovém těstíčku. Dálovou čočkovou polévku by si ale klidně mohl dát i vegan. Jak si na ní hosté pochutnají?

Počet hostů na plánované svatbě je k nevíře:

K jídlu má už od pondělí připomínky Bulhar Dimitar, kterému se zdá zatím všechno příliš pálivé, a středa nebude rozhodně výjimkou. V hlavním chodu je kuře a hodně másla, jak už napovídá název pokrmu „máslové kuře“, k němuž se hodí tradiční přílohy – indický chléb chapati, placka s neutrální chutí, občas sloužící i jako příbor, a rýže.

Podívejte se, jak partnerka pomáhá Vikasovi s vařením:

Viaksův dezert bude zdravý, sladký a mrkvový „pudink“, na ten nastrouhala Johana mrkve až až, k tomu ještě přijde sladká chalva. A hosty ještě čeká jedna sladkost, úkol týdne, česká specialita krupičná kaše, hostitelova premiéra. Nepřipálí se? Neuteče? Zábava je oproti včerejšku pro hosty klidná až moc, po úvodní lekci hinduismu přijde ještě trochu meditace a lekce jógy.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.05.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.