Zastánce zdravé výživy přišel do Prostřeno! dělat osvětu

Alternativní večeře u Josefa (28) se musí obejít bez masa a živočišných produktů.

Všichni jsou zvědaví na večer u zastánce zdravé výživy. Josef žije v Olomouci v bytě, jaký od něj soupeři přesně čekali. Pepa si musí od kamaráda půjčit domácí pekárnu, protože nebyl připraven na úkol týdne. Pokusí se upéct celozrnný chléb. Zastánce rostlinné stravy samozřejmě nachystá menu bez masa a živočišných produktů. K tomu ale připraví i pár přednášek, a dokonce i osvětovou zábavu. A to bude něco na Broňu, ten se snaží večer bojkotovat. Ostentativně dává najevo, že pro něj existuje jen jedna cesta – ta s masem. Josef se mu snaží vysvětlit, že je nemocný. A to bude poslední kapka. Broňa si připadá zdravý jako řípa…

Podívejte se na reakce na vegetariánský polotovar:

Josef si myslí, že chuť na jídlo ovlivňují i barvy, proto chce, aby jeho salát podle receptu doktora Fuhrmana hýřil barvami. Do předkrmu přidá i fialovou a černou mrkev, což je pro soupeře novinka.

Podívejte se na Josefův barevný salát:

I Irena, která nemusí červenou řepu, dostane polévku podle dalšího specialisty na zdravou výživu – doktora Esselstyna. Ta ale nechutná skoro nikomu. Mnohem lépe dopadnou vegetariánské žampionovo-špenátové lasagne, byť jsou bez masa a sýra. A bez mléčného tuku se musí obejít i dezert se spoustou ovoce – banánovo-burákovo-makovo-čokoládová zmrzlina s borůvkovo-skořicovo-datlovou polevou. Ostatní by si na zdravém menu možná i docela pochutnali, ale nálada u stolu je napjatá. Irena je k odlehčené večeři vstřícná, neprotestuje ani Daniel nebo Martina, ovšem zarytý „masožravec“ Broňa mluví a mluví a nedává Josefovi moc šancí. Přesto Pepa svůj boj za zdravý životní styl nevzdává a účast v pořadu bere spíš jako své poslání.

V troubě je kočičí kožíšek:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.