Využívají se při natáčení Ranče Heartland kaskadéři?

Během sledování kanadské televizní show se rozhodně každý divák dočká pěkně napjaté situace, která je dost nebezpečná pro hlavní hvězdy seriálu. Jak to mají herci na place? Využívají kaskadéry?

Ranč Heartland nabízí kromě úchvatného pohledu na krásnou kanadskou divočinu v okolí Calgary také jedny z nejkrásnějších zvířat na světě. Koně jsou téma, které je v Ranči Heartland stěžejní už jen proto, že hlavní představitelka je zaříkavačkou koní. Seriálová Amy tak musí s koňmi pravidelně pracovat. Zvířata s nejkrásnějšíma očima jsou často nemocná, týraná, agresivní, nebo naopak příliš plachá. A takové povahy přinášejí do seriálu dramatické situace, které jsou pro herce často dost nebezpečné.

Hvězda Ranče Heartland nehraje milovnici koní. Sama má farmu i s koňmi

Herci jako kaskadéři

Jak to tedy funguje během natáčení úspěšného kanadského seriálu? Používají televizní herci často kaskadéry?

"Máme skvělý tým, který má na starosti dokonale připravené koně na jednotlivé scény. Náš hlavní koordinátor kaskadérských scén herce do scény navrhne pouze ve chvíli, kdy si je stoprocentně jistý, že herec má na takovou scénu opravdu schopnosti a zkušenosti, pokud ne, nastupuje kaskadér. Věřím tomu, že mé zkušenosti s koňmi pomáhají tomu, aby byl seriál a nebezpečné scény v něm uvěřitelné, na většinu nebezpečných scén kaskadéry nevyužíváme. Pokud se tedy ostatní herci na takovou scénu cítí. Pokud ne, nastupují kaskadéři," vysvětluje představitelka Amy, kanadská herečka Amber Marshall.

S takovým vyjádřením souhlasí i hlavní koordinátor seriálu kaskadérských scén, Tom Eirikson. Tom prozradil, že jedny z nejnebezpečnějších scén dělá právě Amber Marshall jako hlavní hvězda seriálu.

"Scény s Amy jsou samozřejmě nejnáročnější, jelikož z devadesáti procent vždy zahrnují koně. Ať už se jedná o seskakování, naskakování či chytání koně do smyčky. Choreografii kaskadérských scén si užije i představitel Tye. Ten má za sebou už několik pěstních soubojů, které musí být dokonale nacvičeny, aby nebyl nikdo zraněn. Jedná se o několik hodin zkoušení před danou scénou," prozradil Tom Eirikson.

8 ZAJÍMAVOSTÍ O SERIÁLU RANČ HEARTLAND

SPARTAN JE PRAVÝ PROFESIONÁL, ŘÍKÁ AMBER MARSHALL ZE SERIÁLU RANČ HEARTLAND

Sledujte Ranč Heartland na Prima LOVE každý den ve 21.55!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.