Cvičení

21. června 2019 14:04

Martina Čerňanská

Rýsujte svaly na čerstvém vzduchu!

Neobejdete se bez pohybu, ale nechce se vám být v tomto báječném počasí zavřený v posilovně? To se rozhodně není čemu divit

V létě je přirozené trávit čas venku a čerpat energii ze slunečních paprsků. Napadlo vás někdy, že vašim fitkem může být i město samo? Nabízí spoustu možností, čerstvý vzduch a vstup zdarma. Tak vyrazte do ulic a zacvičte si s vlastní váhou!

Nezáleží na tom, jestli je posilování váš denní chléb, nebo se jen tak někdy vyhecujete s kamarádem. Jedno platí pro nás pro všechny: sportovat se dá všude. A cvičení pod širým nebem se těší stále větší oblibě. Svědčí o tom rostoucí počet venkovních hřišť, kde najdete například odlehčené verze ergometrů nebo hrazdy. Víte jak na správný shyb, abyste posílili kompletní zádové svalstvo i bicepsy? „Úchop by měl být lehce širší, než je šíře ramen. Pohyb vychází z ramen, aktivací mezilopatkových svalů. Při přitahování směřujeme hrudníkem k hrazdě,“ radí fitness trenér Rexona Michal Mucha.

Pokud v okolí nemáte workoutové hřiště, nezoufejte! Existují cviky, které se dají provozovat opravdu všude, třeba oblíbený klik, kterým posílíte jak prsní svalstvo, tak přední ramenní svaly a tricepsy. „U něj máme ruce od sebe o něco více, než je šíře ramen. Je důležité držet tělo rovně a neprohýbat se. Při pohybu dolů směřují lokty šikmo do strany-vzad. Ve výchozí poloze nepropínáme lokty do maxima,“ doporučuje Michal Mucha.

Před i po tréninku se osvěžte antiperspirantem Rexona compressed Cobalt Dry. Ideální parťák pro každého chlapa si hravě poradí se zápachem a potem a nezabere moc místa. Rexona compressed MEN má 75ml, ale obsahuje stejné množství antiperspirantu, jako standartní balení. Tak si dejte pořádně do těla!

Sdílejte článek
Štítky energie cvičení čerstvý vzduch kliky workout Shyby rexona Rexona sluneční paprsek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.