Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

10 zvyků, které úspěšní lidé dělají před spaním

1/10: Zapisují si své myšlenky
Nový začátek, nová stránka

Super produktivní a úspěšní lidé zapisují své myšlenky, pocity a emoce a snaží se analyzovat, kdy se děly věci správně, kdy naopak ne a proč. Psaní zlepšuje komunikační i vůdcovské dovednosti. Tím, že si budete věci zapisovat, zostřujete své myšlení, vyčistíte svou mysl, zbavíte se negativních pocitů a zjistíte, jaká byla ten konkrétní den vaše nejsilnější emoce. Psaním deníku zjistíte hodně o sobě a svém životě. Je to samoočistný proces, protože se ze všeho negativního vypíšete a můžete si pamatovat jen to nejlepší. Lidé jako Theodore Roosevelt, Thomase Jefferson, Charlese Darwin, Benjamin Franklin i Winston Churchill si vedli deník, tak proč mu nedáte šanci i vy?

2/10: Čtou
Čtou

Velcí vůdci jsou také velkými čtenáři. Čtou alespoň 10 až 20 minut před spaním každý den a učí se z toho, o čem píší jiní. Rozšiřují si tak své know-how, aby byli připraveni lépe vést, motivovat svůj tým a budovat své multimilionářské podnikání. Například miliardář Bill Gates je vášnivým čtenářem a každý večer před spaním tráví až hodinu čtením knih na různá témata. Další velkou výhodou je, že čtení zlepšuje dlouhodobé zdraví mozku.

3/10: Zhodnotí svůj den
Zhodnotí svůj den

Steve Jobs byl silným zastáncem tvrzení, že život se má žít naplno každý den. Úžasně vysvětlil tento koncept, když řekl: „Nechci být nejbohatším člověkem na hřbitově. Chci jít večer postele a říct si, že jsem zažil nebo udělal něco úžasného. To je to, na čem mi záleží.“ Všichni úspěšní a bohatí lidé před spaním přemýšlejí, jestli to, co dělají, má smysl. Na konci každého dne přemýšlejí o tom, jak pozitivně přispěli světu, a zkoumají, zda dosažené cíle jsou v souladu s jejich celkovou vizí. Plánují, sledují vývoj jednotlivých věcí a dělají si poznámky, aby věděli, co se ještě dá zlepšit.

Takže dnes před spaním zkontrolujte svůj den. To vás donutí uvědomit si, co chcete, a bude vás to motivovat k tomu, abyste přijali opatření vedoucí k vašim cílům.

4/10: Stanoví si priority pro další den
Stanoví si priority pro další den

V té spoustě každodenních povinností je opravdu snadné ztratit soustředění na cíl. To je důvod, proč před spaním úspěšní lidé vytvářejí plány na další den. Sepíší seznam všeho, co mají dělat, a stanoví si priority. To jim umožní vstoupit do dalšího pracovního dne lépe připravení, jistější a bez stresu. Naučte se i vy zahrnout do své každodenní rutiny plánování dalšího dne. Nemusí jít o nějak složité plány, stačí stanovit 3 až 5 nejdůležitějších úkolů, které potřebujete další den udělat. Zvlášť pokud je z nějakého důvodu udělat nechcete, měla by to být ráno ta první věc, na kterou se vrhnete. Ten pocit, když to zvládnete, je totiž k nezaplacení. A pamatujte, každá minuta strávená plánováním ušetří 10 minut při realizaci.

5/10: Tráví čas s rodinou kvalitně
Udržet celou rodinu zdravou je v zimě docela náročný úkol

„Člověk by nikdy neměl zanedbávat svou rodinu kvůli podnikání,“ prohlásil Walt Disney a měl úplnou pravdu. Život je opravdu hektický a každý podnikatel i zaměstnanec má vždy pocit, že existuje milion věcí, které je třeba udělat, a čas utíká příliš rychle. Ale je to opravdu důležité chápat čas strávený s rodinou jako prioritu. Vypněte televizi a popovídejte si se svými dětmi, partnerem nebo rodiči. Není až tolik důležité, kolik času spolu strávíte, musí však jít o čas, který vás i blízké obohatí.

6/10: Dopřávají si digitální detox
Dopřávají si digitální detox

Ať se vám to líbí, nebo ne, faktem je, že moderní technologie narušují spánek. Pokud se hroutíte z vyčerpání a nedostatku spánku, naučte se večer před spaním odložit svůj telefon do vedlejší místnosti, vypnout televizi a strávit čas nějakou činností, která vás skutečně baví. Doslova ucítíte, jak se vám dobíjejí baterky a jak se zlepšuje vaše psychická kondice. Jen ten, kdo se umí starat o své tělo i psychiku, může totiž být úspěšný v dnešním světě.

7/10: Tráví čas v přírodě
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

I když máte hektický kariérní život, neznamená to, že se musíte odstřihnout od toho, co vás v životě nejvíc baví. Pokud je to pobyt v přírodě, tím lépe, protože pobyt v přírodě způsobí, že se budete se cítit svěží a připraveni na všechno. Nevadí, že nemůžete plavat v křišťálově čisté vodě někde v Karibiku, i procházka českým lesem může být perfektní způsob, jak si vyčistit hlavu, přemýšlet o věcech, které vás baví, nebo jen užít si ticho a relaxovat. Zvykněte si tedy na pravidelné procházky a uvidíte, že vaše výkonnost mimoděk stoupne.

8/10: Meditují
Meditace v Himalájích

Russell Simmons, Tim Ferriss či například Oprah Winfreyová – všichni ráno a večer před spaním meditují, což jim pomáhá využít svůj plný potenciál. Když je lidská mysl uvolněná, lidé jsou vnímavější k myšlenkám a lépe se soustředí na frustrující úkoly. Každý den před spaním věnujte 10 minut meditaci a nechte své myšlenky plynout přirozeně. Další den budete mít více energie, budete soustředěnější a produktivnější.

9/10: Představují si svou budoucnost
Představují si svou budoucnost

Mnoho úspěšných lidí stráví několik minut před spaním představováním si pozitivních výsledků těch projektů, na kterých momentálně pracují. Oprah Winfreyová patří k lidem, kteří techniku vizualizace používají a vůbec se za to nestydí. Představí si zítřejší den a to, jak a co se musí stát, aby byl úspěšný. Pak si představí problémy, překážky na cestě a způsob, jakým je překoná. Vyzkoušejte to i vy, pomůže vám to motivovat se, budete chtít, aby se to stalo, protože už jste to viděli ve své mysli.

10/10: Odvádějí svou práci
Odvádí svou práci

Super produktivní lidé používají své dovednosti, talent, energii a znalosti v maximální možné míře. Dělají nejen věci, které je zajímají, ale i ty, které je třeba udělat. Jsou ochotni tvrdě pracovat a plní úkoly, které je třeba daný den vykonat. Všichni máme každý den 24 hodin a musíme využívat svůj čas moudře. Ti úspěšní vymáčknou ze svých 24 hodin vše, co se dá.

-lk-

 

reklama