Prima maminka

28. října 2016 04:40

Martina Čerňanská

3 skvělé animáky pro celou rodinu právě teď na Primě PLAY

Máte rádi animované filmy? Kdo by neměl! Na Primě Play nyní najdete rozsáhlous sekci rodinných filmů. Tentokrát jsme pro vás vybrali 3 pohádky. A dnes je svátek a to je ideální příležitost si pustit třeba všechny.

Cesta na Měsíc

Cesta na Měsíc je skvělý animovaný film, u kterého se pobaví vaše děti a jistě i vy. Můžete ji vidět na Primě PLAY.

A na co se můžete těšit?

Tři malí muší uličníci jsou nerozluční kamarádi. Každý je jiný: Nat je snílek a rozený vůdce, IQ má chytrý mozek a Scooter je neuvěřitelně žravý. Rok 1969: „Kosmická raketa Apollo 11 startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty - Armstronga, Aldrina a Collinse. Jejich kroky budou prvními kroky lidí po mesíčním povrchu…“ Pro Nata a jeho kamarády je to ta pravá příležitost splnit si svůj sen o obrovském dobrodružství… 3… 2… 1… START! Motory jsou zažehnuty a na palubě Apolla 11, v helmách astronautů, jsou schovaní naši tři muší dobrodruhové. Kouzelný animovaný příběh tří malých much, které se stanou součástí prvního přistání na Měsíci. Napínavé, komediální i dojemné vesmírné dobrodružství pro všechny generace.

Cesta na měsíc

Zajímavosti pohádky:

Na předpremiéře filmu se diváci mohli seznámit i s prvním československým kosmonautem Vladimírem Remkem. Vzpomínal, jak jednou letěl v kabině s vosou.. Prý to vůbec nebylo nic příjemného. Těsně před startem letadla zjistil, že má v pilotním prostoru vosu. Jen pár vteřin měl na rozmyšlenou, jaké všechny nepříjemnosti může tak malý tvor v kabině letadla způsobit. Do úst mu vletět nemohla, ta měl chráněná. Ale pokud by dostal žihadlo např. do oka, mohla by pro pilota nastat velmi obtížná situace.Nechtěl rušit start a tak se rozhodl, že poletí i s vosou. A tak nakonec ve vzduchu musel hlídat nejen ostatní letadla, která na něj cvičně útočila, ale i pěkně nazlobenou vosu. Myslel, že ji zamáčkl, ale místo toho ji pouze pořádně podráždil. Všechno prý nakonec dopadlo dobře.

Cestu na měsíc můžete ji vidět na Primě PLAY.

Hurá do Afriky

Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích. Spolu s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Ale Afrika čeká nové hosty a bezstarostné časy se mění. Na utržené ledové kře tam pluje lední medvědice Sushi. A kvůli požárům v Austrálii hledají nový domov i klokan Toby a tasmánský čert Smiley. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě. Africkou deltu Okavango čekají velké změny. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu. Zdá se, že v tom mají prsty lidé! Billy, Socrates a ostatní zvířátka se vydávají na nebezpečnou výpravu. Na cestě je čeká spousta dobrodružství a legrace, ale hlavně musí najít vodu, aby zachránili svůj svět…

Podívejte se na trailer k pohádce:

Zajímavosti:

Hurá do Afriky! je natočený podle knihy slavného německého spisovatele Ericha Kästnera (Luisa a Lotka, Kulička a Toník, Emil a detektivové). Za své romány pro děti získal Cenu Hanse Christiana Andersena. Jeho knížky si získaly celosvětovou proslulost a v Česku se stále těší velké oblibě. Film Hurá do Afriky! získal v roce 2011 nominaci na Cenu diváků při udílení prestižních Evropských filmových cen.

Pohádku Hurá do Afriky si můžete pustit právě teď na Primě PLAY.

Snížek, bílý kožíšek

Snížka si můžete také pustit na Primě PLAY.

Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova, v ZOO v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací. Jenže ostatní gorily ho kvůli jeho jiné barvě odhánějí. Snížek má plán! Chce utéct a tajně navštívit mocnou čarodějku z cirkusu, která by mu mohla splnit jeho největší přání: být jako ostatní, stát se obyčejnou gorilou… S pomocí svých kamarádů – červené pandy Ailura, který si ovšem myslí, že je černý panter a chytré holčičky Pauly - se vydává do džungle velkoměsta. Za zdmi ZOO číhá nebezpečí! Luc de Sac je bezcitný darebák, kterého stále pronásleduje smůla. Je přesvědčen, že kletbu zlomí, jen když získá vzácný amulet – živou bílou gorilu!

Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty.

Podívejte se na trailer a uvidíte sami, jak Snížek zábavný film:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.