Prima maminka

15. června 2016 21:54

Anna Kopečková

4 důvody, proč strávit léto na Šumavě

4 důvody, proč strávit léto na Šumavě

Dohadování se nad tím, kam letos vyrazíte na rodinnou dovolenou, bývá příčinou spousty neshod. Jestli patříte mezi zastánce dovolené doma, máme pro vás pár es v rukávu, proč zvolit českou Šumavu.

1. Je tu levněji než v Chorvatsku

Jasně, dovolená se může pěkně prodražit, ať jste v Česku nebo kdekoliv za hranicemi. Ale když vyrazíte do šumavských lesů, nemáte peníze kde utratit. Při dlouhých procházkách zelení si navíc skvěle vyčistíte hlavu a večery ještě rádi strávíte na terase útulného penzionu, klidně s poctivou českou klobáskou na grilu.

2. Ideální pro horolezce i bazénové povaleče

Kamkoliv vyrazíte na dovolenou, pokaždé budete stát před volbou, jestli chcete trávit volno aktivně nebo pasivně. Jestli jste v rodině každý jiného ražení, vždy bude muset někdo dělat kompromisy. V Čechách ne. Po náročném výšlapu na Šumavě ochladíte nohy v průzračném horském jezírku, výlet na kolech dostane ten správný říz na zastávce s půllitrem čerstvě načepovaného piva v ruce a výlet za vlky do Srní může skončit nečekaným úprkem do úkrytu.

3. Kuchař, který přesně zná vaše chutě

Ruku na srdce – zajít si v cizině jen tak na večeři, je trošku risk. V Hotelu Zlatý Potok na Šumavě ne. Zdejší kuchyni před časem prověřil i ostrý jazýček Zdeňka Pohlreicha v pořadu Ano, šéfe!, a nutno dodat, že kuchaři ze Zlatého Potoka prošli se ctí a na výbornou. Zdejší domácí knedlíky jsou vyhlášené široko daleko a to je pro kuchaře ten největší závazek. Na jídelním lístku najdete klasické české dobroty, vždy připravované s láskou a čerstvě před tím, než se hostovi servírují. Dodávat, že vždy ze sezónních surovin, snad ani není třeba.

4. Šumava je krásná

Argument, na kterém se těžko hledá díra. Šumava oplývá spoustou krás, ať už jsou to přírodní zázraky, historické památky nebo prostě jen příjemné procházky. Zvláštní je jen jedna věc. I když je Šumava vyhlášena svou panensky čistou přírodou, skoro nikdy tu nenajdete davy turistů. A to je ve chvíli, kdy hledáte rekonvalescenci po hektickém pracovním roce, doslova balzámem pro duši.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.