Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

4 důvody, proč strávit léto na Šumavě

Vydáno: 15.06.2016, Anna Kopečková
Šumavský hotel Zlatý potok
Šumavský hotel Zlatý potok Autor: Zlatý potok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Dohadování se nad tím, kam letos vyrazíte na rodinnou dovolenou, bývá příčinou spousty neshod. Jestli patříte mezi zastánce dovolené doma, máme pro vás pár es v rukávu, proč zvolit českou Šumavu.

 

 


1. Je tu levněji než v Chorvatsku

Jasně, dovolená se může pěkně prodražit, ať jste v Česku nebo kdekoliv za hranicemi. Ale když vyrazíte do šumavských lesů, nemáte peníze kde utratit. Při dlouhých procházkách zelení si navíc skvěle vyčistíte hlavu a večery ještě rádi strávíte na terase útulného penzionu, klidně s poctivou českou klobáskou na grilu.

 

2. Ideální pro horolezce i bazénové povaleče

Kamkoliv vyrazíte na dovolenou, pokaždé budete stát před volbou, jestli chcete trávit volno aktivně nebo pasivně. Jestli jste v rodině každý jiného ražení, vždy bude muset někdo dělat kompromisy. V Čechách ne. Po náročném výšlapu na Šumavě ochladíte nohy v průzračném horském jezírku, výlet na kolech dostane ten správný říz na zastávce s půllitrem čerstvě načepovaného piva v ruce a výlet za vlky do Srní může skončit nečekaným úprkem do úkrytu.

zlatypotokii Foto:

 

3. Kuchař, který přesně zná vaše chutě

Ruku na srdce – zajít si v cizině jen tak na večeři, je trošku risk. V Hotelu Zlatý Potok na Šumavě ne. Zdejší kuchyni před časem prověřil i ostrý jazýček Zdeňka Pohlreicha v pořadu Ano, šéfe!, a nutno dodat, že kuchaři ze Zlatého Potoka prošli se ctí a na výbornou. Zdejší domácí knedlíky jsou vyhlášené široko daleko a to je pro kuchaře ten největší závazek. Na jídelním lístku najdete klasické české dobroty, vždy připravované s láskou a čerstvě před tím, než se hostovi servírují. Dodávat, že vždy ze sezónních surovin, snad ani není třeba.

zlatypotokiii Foto:

4. Šumava je krásná

Argument, na kterém se těžko hledá díra. Šumava oplývá spoustou krás, ať už jsou to přírodní zázraky, historické památky nebo prostě jen příjemné procházky. Zvláštní je jen jedna věc. I když je Šumava vyhlášena svou panensky čistou přírodou, skoro nikdy tu nenajdete davy turistů. A to je ve chvíli, kdy hledáte rekonvalescenci po hektickém pracovním roce, doslova balzámem pro duši.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama